מדריך

קפטן הוק

פיטר הוק, המוזיקאי שייסד את ג'וי דיוויז'ן וניו אורדר יגיע עם להקתו The Light לביקור ראשון בישראל ויגיש ביצועים של להיטי ג'וי דיווז'ן

רידינג 3, ת"א, 23-11-2011 21:30

תגיות: רידינג 3, פיטר הוק, ג'וי דיווז'ן

 

יחציחצ

פיטר הוק, ממייסדי Joy Division ו- New Order מגיע להופעה יחידה בישראל

הוק נחשב לאחד מהאבות המייסדים של הפוסט פאנק. ב 1976 הוא ייסד במנצ'סטר יחד עם איאן קרטיס את Joy Division, הלהקה היתה אחראית על כמה מהלהיטים הגדולים של הזרם, בין היתר "Love Will Tear us Apart". לאחר מותו הטראגי של הסולן קרטיס שהתאבד ב 1980, הלהקה המשיכה להופיע ולהקליט ושינתה את שמה ל "New Order".

בשילוב חדשני ומקורי בין צלילים אלקטרוניים לבסיס של גיטרה-בס-תופים, הצליחה ניו אורדר להגיע לקהל מאזינים מגוון ושונה מזה של ג'וי דיוויז'ן ונחשבת לאחת מלהקות הסינטפופ/טכנו החשובות בכל הזמנים. ניו אורדר הוציאה 8 תקליטים שנעו בחופשיות בין ז'אנרים על הציר שבין להקת גיטרות ללהקה אלקטרונית, הלהקה זכתה בפרס "Godlike Geniuses" שמקביל לפרס מפעל חיים על ידי מגזין NME.

האלבום "Closer" והאלבום "Unknown Pleasures" , שהופקו ע"י מרטין האנט נחשבים לקלאסיקות פורצות דרך, הם מכונני ז'אנר הפוסט-פאנק והשפעתם על דורות של מוזיקאים מורגשת עד היום. הופעתו של הוק בישראל תתבסס על שני האלבומים.

בתזמון מדויק עם ההופעה החד פעמית, וכחלק מחגיגות 30 שנה ל New Order, יצא האלבום "Total: from Joy Division to New Order" המאגד לראשונה חומרים של שתי הלהקות, מהחשובות בהיסטוריה של המוסיקה הבריטית.

 

Peter Hook - Vocals & Bass Guitar, Andrew Poole – Keyboards, Nathan Wason – Guitar, Jack Bates - Bass Guitar, Paul Kehoe – Drums

 

תגובות