מדריך

שיעור פרטי

מארקי פאנק בכיתת אמן >>> הרצאה חד פעמית אודות הג'אז החללי של סאן רא ארקסטרה והשפעתו על המוזיקה המודרנית. הכניסה חופשית

ב"ס Muzik, בן שמן 4, ת"א, 16-11-2011 20:00

תגיות: מארקי פאנק, הרצאה, סאן רא

 

יחציחצ

לקראת ההופעה של Sun Ra Arkestra בישראל שתתקיים ב 3/12 בבארבי, הרצאה חד פעמית אודות הג'אז החללי של סאן רא ארקסטרה והשפעתו על המוזיקה המודרנית בבית ספר Muzik.

 

סוניק יות' ועד צ'יק קוריאה. ג'ורג קלינטון וקאריבו. פליינג לוטוס עד יו לה טנגו. מדליב כל הדרך לאיגי פופ. לכולם יש מכנה משותף אחד. נשמע מופרך? הבסיס של כולם טמון בהשראה ובהמשך דרכה של תזמורת אחת מהעבר הלא רחוק: סאן רא ארקסטרה והג'אז החללי אותו המציאו בשנות ה 60'.

Sun Ra היה מוזיקאי הג'אז הראשון שהופיע עם שני באסים, קלידים חשמליים וכלי נשיפה מיוחדים שהוא וחברי הארקסטרה המציאו. הצורה בה התנתקו מכל צורת מחשבה מקובלת ומיקמו את עצמם בתוך מיתולוגיה קוסמית בה הם משלבים נגינה חיה על כלים לא שגרתיים בשילוב אלקטרוניקה ומקצבים פסיכדליים הקדימה כל מגמה והתפתחות שתבוא אחריהם בעולם הסווינג, ג'אז, Fאנק ,גוספל, רוק אלטרנטיבי והיפ-הופ. ההרצאה תתרכז בקשר בין הג'אז החללי של סאן רא ארקסטרה משנות ה60  לבין המוזיקה השחורה (סול, פאנק והיפ הופ), האלטרנטיבית והאלקטרונית המודרנית.

ההרצאה תועבר על ידי מארקי פאנק, מעמודי התווך של סצינת הגרוב בישראל. הסטוריון מוזיקה, אספן תקליטים מושבע, וממקימי הלייבל Audio Montage (התפוחים, בום פם, דיגיטל_מי ועוד)

 

רביעי 16/11/2011 ,20:00

Muzik Live Room, בי"ס Muzik, רח' בן שמן 4 ת"א

הכניסה חופשית!

 

תגובות