מדריך

צרפת >> ישראל

פסטיבל מוסיקה צרפת-ישראל והערב: HINDI ZHARA וריף כהן

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 12-11-2011 22:00

תגיות: פסטיבל, בארבי, ריף כהן, HINDI ZHARA

 

ריף כהן בקול הקמפוסריף כהן בקול הקמפוס

לרגל כנס תעשיית המוסיקה צרפת ישראל שייערך בנובמבר 2011 יגיעו לישראל שני הרכבים בולטים בסצנת המוסיקה הצרפתית ויחברו להרכבים מקומיים בולטים לשני לילות של מוסיקה >>>

 

Mediterranean vibe Night:

12/11/11 מוצ"ש  >>> שתי הופעות מלאות של : Riff Cohen   &  Hindi Zhara

 

Hindi Zhara

לראשונה בישראל, מהיוצרות המסקרנות במפת המוזיקה העולמית. מבית ילדותה במרוקו דרך ההתבגרות בצרפת,  שנים של עשייה אינטנסיבית ואלבום בכורה משובח שהגיע למעמד של אלבום זהב, זכייה בגראמי הצרפתי ועוד.  הדרך המוזיקלית של זארה הפגישה אותה עם מקורות השראה אקזוטיים, שרבים מהיוצרים הצעירים פוגשים רק ביוטיוב. החל מאמה  שהייתה שחקנית וזמרת בכפר המרוקאי בו גדלה, דרך הדודים שעסקו במוזיקה בעידן הפוסט- פסיכדלי של מרוקו ועד ההשפעות המגוונות שספגה מבית הוריה- ביניהן אום כולתום, Cheikha Rimitti ומוזיקה ברברית אותנטית – כל זאת  בשילוב המוזיקה בה פגשה בחייה הבוגרים:  רוקנרול מחד והבלוז של עלי פארקה טורה מאידך .

את כר ההשפעות הפורה הזה לקחה בשלמותו כשעזבה את הכפר במרוקו בגיל 15 והצטרפה לאביה בפריז, הישר לעבודה במוזיאון הלובר. מוקפת באמנות על כל סוגיה, המונה ליזה והמוזה נפגשו בנקודה אחת – יצירה .לילות שלמים של כתיבת שירים ולימודי מוזיקה אוטודידקטים.

 

"Handmade " - אלבום הבכורה של זארה ראה אור בשנת 2010  תחת הלייבל Blue Note records  כאשר על יצירתו היא אחראית באופן כמעט בלעדי-  החל מכתיבת השירים, דרך הקלטות של כל הכלים ועד להפקה המוזיקלית שיצקה את הדמות שהיא "הינדי זארה" אל תוך 11 שירים שהגדירו ז'אנר חדש לחלוטין: בלדות פולק ג'אז עם שורשים מדרום מרוקו, מקושטים בתפקידי בס שלקוחים מהמורשת הגנאית, טקסטים באנגלית ובברברית, פלמנקו ומוזיקה צוענית. האלבום הגיע כאמור למעמד זהב וזיכה את זארה בפרס האלבום הטוב ביותר בPrix Awards  בשנת 2011 ובפרס האלבום הטוב ביותר בקטגוריות מוזיקת עולם ב Victoires de la Musique – הגראמי הצרפתי, וגל התשבוחות שהגיע בעקבותיו ממבקרי המוזיקה ברחבי העולם הכתיר אותה לא פעם כממשיכת דרכן של בילי הולידיי  ופטי סמית'.  זארה ולהקתה מגיעים לישראל כחלק מסיבוב הופעות חובק עולם במהלכו תופיע בארה"ב, קנדה, ברזיל, אירופה, ישראל וטורקיה.

 

ריף כהן

השם ריף כהן מתלחשש כבר שנים בחדרי חדרים, ובחודש האחרון הלחשוש הולך וגובר. A PARIS  השיר הראשון שראה אור מתוך האלבום ומושמע רבות ברדיו, עושה את דרכו  למעמד של להיט ומהלך קסם על כל מי שנקרה בדרכו  והקליפ היפהפה בבימויה של ריף עצמה צובר עשרות אלפי צפיות ביוטיוב ממעריצים חדשים בארץ ובעולם.  הסגנונות המוזיקליים איתם מתכתבת ריף ביצירתה מגוונים ורבים: החל מפופ צרפתי דרך אוונגרד, מוסיקה צפון אפריקאית ורוק קלאסי,  כאשר מקור ההשפעה העמוק ביותר הוא סבתה פורטונה שנולדה וחיה באי ג'רבה אשר ליד חופי תוניסיה.

 

 

 

 

תגובות