מדריך

אונלי מטאל

CHILDREN OF BODOM >>> צ'ילדרן אוף בודום ענקית המטאל הפינית לראשונה בישראל!

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 03-11-2011 21:30

תגיות: בארבי, CHILDREN OF BODOM

CHILDREN OF BODOMCHILDREN OF BODOM

CHILDREN OF BODOM >>> צ'ילדרן אוף בודום  ענקית המטאל הפינית לראשונה בישראל!

 

להקת המטאל הפינית, צ'ילדרן אוף בודום, הפכה לאחת מלהקות הרוק המוערכות בעולם ונחשבת למובילת הדור החדש במטאל העולמי, זאת בזכות השילוב המרתק של רוק כבד מודרני, ריפים מלודים ואקרובטיקת הגיטרה של מוביל הלהקה, אלכסי לייהו.

החמישיה הוקמה בשנת 1993 בעיר אפסו שבפינלנד. וידועה מאז בזכות ערבוב אחיד ומיוחד של מלודיות רודפות, רגישות קצבית, הדדיות ושיתוף פעולה מדהים בין הגיטרה והקלידים וכמובן, הסולואים האדירים על הגיטרה. אלבומה השלישי של הלהקה Follow the Reaper, היה הראשון שזכה באלבום זהב בפינלנד ומאז כל ששת אלבומי הלהקה הגיעו לאותו הסטטוס. בפנלנד זוכה הלהקה להצלחה עצומה, כאשר כל אלבום שלה זוכה להגיע לראש מצעד הפזמונים בעת יציעתו ואף זכו להיכנס לרשימת ה- Billboard 200 של ארה"ב.

שם הלהקה מושפע ממקרה הרצח באגם בודום שבעיר הולדתם אפסו בשנת 1960. אחד הסיפורים הידועים ביותר לשמצה בהיסטוריה של פינלנד; כאשר ארבעה תיכוניסטים שנפשו על גדות אגם בודום, הותקפו בשעות הבוקר המוקדמות ע"י אדם שמעולם לא נתפס ורצח שלושה מתוך ארבעת החברים ופצע קשות את הרביעי.

הלהקה כוללת במוזיקה שלה סגנונות שונים של מטאל, מה שיוצר ויכוחים ודיונים רבים בקרב המבקרים והמעריצים לגבי הגדרת הז'אנר המדויק של הלהקה. הלהקה יכולה להשתייך למספר ז'אנרים שונים, ביניהם- פאוור מטאל, דת'-מטאל מלודי, ת'ראש מטאל, ספיד-מטאל, פרוגרסיב, בלאק מטאל. החומרים האחרונים שלהם, כמו Blooddrunk, נחשב לאלבום עם השפעות רבות של ת'ראש מטאל. סולן הלהקה, לייהו, טוען כי הוא פשוט מעדיף שיגדירו אותם כלהקת מטאל, ולא שום הגדרה אחרת.

 

במרץ השנה, להקת המטאל הקשוחה הפינית פרסמה אלבום חדש- Rentless Reckless, ומגיעים לישראל כחלק מסיבוב ההופעות המקדם אלבום זה. האלבום הופק ע"י מאט הייד (סלייר, מונסטר מגנט) והוא אלבום האולפן השביעי של CHILDREN OF BODOM.

 

אלכסי לייהו- שירה / גיטרה | רופ לטוואלה – גיטרות |האנקה ספאלה – באס | ג'ן ווירמן – קלידים | ג'סקה ראטיקיינן - תופים

 

תגובות