מדריך

סוף עונה

התקליטן, אייקון הרדיו ואנציקלופדית המוזיקה המהלכת, ג'יילס פיטרסון, מגיע שוב לבלוק - והפעם במסיבה סוף עונת "התדר"

מועדון הבלוק, סלמה 157, ת"א , 03-11-2011 23:00

תגיות: תדר, בלוק, GILLES PETERSON

 

Gilles PetersonGilles Peterson

ג'יילס פיטרסון, מגיע שוב לבלוק - הפעם בלוקיישן החדש בתחנה מרכזית למסיבה שהיא חלק מאירועי הסגירה של התדר >>>

 

הפעם מגיע מר פטרסון לחלוק כבוד לפרוייקט ה"תדר" - פופ אפ רדיו בר אשר מסיים את עונתו השנייה וסוגר את שעריו בסופשבוע עמוס אירועים וחגיגות!  בעשור וחצי האחרון עורך ומגיש פטרסון את התוכנית עטורת הפרסים "וורלדוויד", שנחשבת בעיני רבים לתוכנית המשפיעה ביותר כיום בתעשיית המוזיקה העולמית ושמשודרת באופן קבוע בכל יום רביעי בערוץ "רדיו 1" של הבי.בי.סי. ובעוד  כ 20 תחנות רדיו מובילות ברחבי העולם.

 

ג'יילס ידוע כמגלה כשרונות סדרתי שהשמיע בפעם הראשונה אומנים רבים שהפכו אח"כ לכוכבי על, ביניהם הזמרות -

Jill Scott, Erikah Badu ו- Amy Winehouse. בנוסף לעבודתו ברדיו, נחשב פטרסון גם לאב הרוחני של מספר רב של מוזיקאים, אותם גילה, טיפח והחתים בתחילת דרכם בשלושת הלייבלים הגדולים שהקים: 

"Acid Jazz"  >>> שטבע את המונח שהפך לשם של ז'אנר מוזיקלי בפני עצמו, והתחיל את הקריירות של  Jamiroquai, Brand New Heavies, ועוד אומנים מפורסמים בז'אנר.

"Talkin' Loud" >>> בו הוחתמו אומנים כמו Cinematic Orchestra, 4 Hero, Roni Size, Incognito.

"Brownswood Recordings" >>> עם כישרונות כמו Ben Westbeech, Jose James, ואומנים מבטיחים נוספים.

 

הבסיס המוזיקלי ממנו שואב פטרסון את השראתו הוא ג'אז, וביחוד ג'אז מודרני עם דגש חזק על תרגומו לסביבת המועדון ובשילוב עם סגנונות המוזיקה הקרובים לו: סול, פאנק, האוס, היפ-הופ, אפרו, לאטין ועוד. פטרסון משלב בין כל הסגנונות האלו בסטים עמוקים, שמחברים את השורשים הקדמונים של אפריקה אל תרבות הבאס של ג'אמייקה, דרך הסול האורבני של דטרויט ועד למורכבות הסגנונית של דור הניו-גאז' האירופאי.

 

פרטים בפייסבוק

תגובות