מדריך

הלוחם המודרני

Brussels Airlines Roots and Soul of Africa >> לקראת הופעתו של בומבינו בארץ הקרנה חינם של הסרט המרתק אודות בומבינו, הלוחם המודרני של תרבות הטוארגים

אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 15-10-2011 22:30

תגיות: אוזןבר

Brussels Airlines Roots and Soul of Africa  >>> לקראת הופעתו של בומבינו בארץ ביום ג', 18/10, בארבי ת"א:

AGADEZ - THE MUSIC AND THE REBELLION  

Director: Ron Wyman

 

בומבינו, יחצבומבינו, יחצ

 

הקרנה חינם של הסרט המרתק אודות בומבינו, הלוחם המודרני של תרבות הטוארגים  ותלווה בהרצאה של נדב הבר, מוזיקאי ג'אז ישראלי המתמחה במוזיקה אפריקאית, אודות שבטי הטוארג של הסהרה וז'אנר הבלוז המדברי ורשמים וחוויות מאת גיל רון שמע (דיוואן הלב) מטיול בסהרה.

 

בסרט: הנוודים הטוארגים חיים במדבר סהרה מזה מאות שנים. הם מחברים את צפון ומערב אפריקה עם שיירות הגמלים שלהם הנודדות על פני המדבר. שמם הולך לפניהם בכל מה שקשור לשמירה על עצמאותם ובסירובם לקבל כל מרות העלולה לפגוע בחופש או בתרבות שלהם. אומרה מוקטאר, המוכר כ-"בומבינו" הוא מוזיקאי צעיר שהפך לגיבור תרבות בניז'ר ומייצג דור חדש של טוארגים. בומבינו, נחשב לאחד הגיטריסטים הגדולים במערב אפריקה והוא חזר לניז'ר אחרי שנים של גלות כפויה. בברכתו של הסולטן ערך בומבינו הופעה שקידשה את התרבות הטוארגית והמעבר שלה אל העולם המודרני. ההופעה התקיימה מחוץ למסגד הגדול באגאדז, עיר הולדתו של בומבינו ומרכז מרוחק של התרבות הטוארגית, הממוקמת אי שם בקצהו של מדבר סהרה.

 

תגובות