מדריך

מיסטר קרלוס

Don Carlos >>> אומן הרגאיי מג'מאייקה מגיעה להופעה ראשונה בישראל

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 06-10-2011 21:00

תגיות: בארבי, Don Carlos

 

Don Carlos, יחצDon Carlos, יחצ

Don Carlos >>>

 

דון קרלוס הוא אגדה חיה , והוא נחשב אחד הזמרים המוערכים והותיקים ביותר בסצנת הרגאיי העולמית כבר מעל שלושים שנה, במהלכן הוא ממשיך ליצור ולהופיע ברחבי העולם עם הרכב העל שלו.  קרלוס הוא ממייסדי להקת הרגאיי האגדית "בלאק אוהורו" ומאבני היסוד של הרוטס רגאיי והראב א דאב לדורותיו.
דון קרלוס, או בשמו המלא ארבין ספנסר, נולד בשנת 1952 במזרח קינגסטון, ג'מייקה, בשכונת וואטרהאוס הידועה לשמצה. החיים הלא קלים בשכונה הפכו אותה לכר הפעילות הפורה  ביותר בתחום הרגאיי, לצד קרלוס פרצו ממנה אמנים רבים : קינג ג'אמי, ג'וניור ריד, קינג טאבי ועוד.
את הקריירה שלו החל קרלוס בתחילת שנות השבעים, כאחד ממייסדי להקת "בלאק אוהורו" - הרכב שנחשב עד עצם היום הזה כאחד המשפיעים בתחום הרגאיי. לאחר התפרקות ההרכב המשיך קרלוס בקריירת סולו מצליחה, ובאמתחתו 12 אלבומים, סיבובי הופעות ברחבי העולם, ושיתופי פעולה על הרכבים נוספים כדוגמת גראונדיישן , שביקרו בארץ אף הם.  גם על שיתופי פעולה עם אמני רגאיי צעירים קרלוס אינו פוסח, הבולט שבהם הוא ההמנון "world crisis"  שלו יחד עם מיליון סטיילז , אחד מאמני הדאנסהול האהובים של השנים האחרונות.
למרות שהוא מקפץ על במות כבר מעל לשלושה עשורים, הופעותיו של קרלוס ידועות כאנרגטיות משל היה ראסטה צעירה.  קרלוס ולהקתו יגיעו לישראל לראשונה במסגרת סיבוב הופעות באירופה, אחרי שנים של נכונות וניסיונות מטעם שני הצדדים לקיים ביקור בארץ .

תגובות