מדריך

כובב הבלוז המדברי

Bombino, הגיטריסט והזמר הענק מניג'ר, אפריקה, מגיע להופעה בישראל

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 10-09-2013 21:30

תגיות: בארבי, Bombino, במבינו

Bombino::

היישר ממדבר הסהרה, משבטי הטוארג הנודדים, מהמקום בו הגיטרה מהדהדת, מגיע אלינו בומבינו. אמן הבלוז המדברי הפך לאחד השמות הבולטים בסצינת מוזיקת העולם הגלובלית. הכותב והגיטריסט המוכשר זוכה להשוואות מחמיאות לא רק לאמנים אפריקאים פורצי דרך, ביניהם טינאריוון ועלי פארקה טורה, אלא גם ליוצרים וגיטריסטים אגדיים כמו ג'ימי הנדריקס, ג'ימי פייג' וג'ון לי הוקר.

מוכתאר אומארה, או בשם הבמה שלו בומבינו, הוא כשרון שעולה מהמדבריות של ניג'ר.

ניג'ר, מדינה קשת יום, הייתה נתונה עד לא מזמן תחת שלטון דיקטטורי אלים ומדכא. רק לאחרונה החלה להתרגל לחופש החיים.  המוזיקה של בומבינו אוצרת בתוכה את אש המהפכה החברתית שהביאה לשינוי, ולפיכך היא מלאת עוצמה, כאב והמון רגש.

אלבום הבכורה שלו "Agedaz" זכה לביקורות משבחות בכל רחבי הגלובוס ומיצב את בומבינו כהבטחה מוזיקלית עולה בז'אנר של מוזיקת העולם.  
בימים אלה, המלחמה נגד חוליות הטרור האסלמיות בגבול ניג'ר הגובל עם מאלי לא מאפשר לבמבינו להישאר אדיש אליה. הוא אומר : "אנו נגד אסלאם פוליטי וטרור כלשהוא. זה לא שייך לנו ואנו לא רוצים בו". זהו ביקורו השני בארץ של בומבינו הרוקר ממדבריות הסהרה, הטוארג המורד, הגיטאריסט הנודד.

הנה טעימה מהאלבום החדש שלו:

תגובות

  • יש גם ערב חימום להופעה

    שיתקיים באוזןבר ויכלול הקרנה של סרט דוקומנטארי בשם Agadez - The music and the Rebellion הרצאה מאת נדב הבר על שבטי הטוארג של הסהרה ועל ז'אנר הבלוז המדברי. הכניסה חופשית!!!

    היי, 09-10-2011 17:58

  • 15.10

    בשעה 22:00

    ביום שבת , 09-10-2011 17:58