מדריך

הטייגר ליליז בישראל

טריו הקברט-פאנק שכולו גרוב צועני חוזר לישראל להופעה יחידה כשלוש שנים מאז ביקורם הקודם

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 12-11-2016 21:30

תגיות: בארבי, The Tiger Lillies, טייגר ליליז

The Tiger Lillies::

הופעה של הטייגר ליליז היא חיזיון מעורר חושים מקאברי וסוריאליסטי: קברט פאנק עם גרוב צועני, תערובת מופרעת של אופרה, פולקלור-צועני, ושירי-הלל לחיי דקדנט-הביבים ברוח הגדה השמאלית בפריז. מנקודת מבטם של הטייגר ליליס, היופי כמו גם אלוהים, יכולים להתגלות מבעד למי-נהר עכור, או מבעד לאסלת השירותים.  
הביוגרפיה של חברי הלהקה מתכתבת עם ספריהם של דיקנס או ג'ויי - הם שרדו מציאות חיים אכזרית, כנראה בשביל לספר על חייהם של האנשים שמצאו עצמם בשולי החברה, Les Miserables. האקורדיוניסט והזמר Martyn Jacques התגורר בסוהו של לונדון מעל בית-זונות, אז החליט להירשם ללימודיו כזמר אופרה שארכו שבע שנים, מה שאפשר לו לזמר בקול מלאכי, על כל הדמויות שמילאו את חיי היום יום שלו: סרסורים, זונות, מכורים לסמים, גנבים ושאר דגי-רקק.

הלהקה הוקמה ב-1989, תחילה הופיעה בפאבים לונדוניים, בפסטיבלי הפרינג' שבאדינבורו, בברים בצ'כיה ושוויץ ואפילו ברחובות ערים שונות באירופה. במהלך השנים שחלפו, הספיקה השלישיה לחצות יבשות, לזכות בפרס אוליבר בזכות להיט הקאלט 'Shockheaded Peter’ כמו גם במועמדות לפרס הגראמי ב-2003 עם האלבום " "The Gorey End", בו שיתפו פעולה עם הסופר והמאייר האמריקאי Edward Gorey, ועם Kronos Quartet, רביעיית כלי המיתר האמריקאית של David Harrington. ב-2005 יצרו יחד עם Alexander Hacke, אקספרמנטליסט אלקטרוניקה גרמני מלהקת Einstuerzende Neubauten, מופע אודיו-ויזואלי מצליח עמו חרשו את כל אירופה ומבוסס על סיפוריו של סופר המד"ב המחונן H. P. Lovecraft. 
עד כה שחררו 35 אלבומים (החל מ1994), 3 סרטי DVD, ולא פחות מ-5 ספרים נכתבו על הלהקה. בימים אלו משתתפים חברי הלהקה בפרוייקט-המחווה הרשמי לאלבומו של טום ווייטס "Rain Dogs", ולא מפסיקים להופיע ברחבי אירופה והעולם.

האזינו לטייגר ליליס:

תגובות