מדריך

לימונצ'יקי

לימונצ'יקי מס' 5 מציגים: פרוייקט שת"פ בין VIALKA (צרפת) & KRUZENSHTERN & PAROHOD (ישראל)

בית אבי חי, , 12-09-2011 21:00

תגיות: לבונטין 7, לימונצ'יקי

 

יחציחצ

לימונצ'יקי מס' 5 מציגים:  VIALKA (צרפת),  KRUZENSHTERN & PAROHOD (ישראל) ובנוסף פרוייקט מיוחד של שתי הלהקות יחד

 

ויאלקה הם אריק בורו על גיטרה ושירה ומריליז פרשוויל על תופים, שירה וכלי הקשה. צמד המוסיקאים הנוודים, המופיעים מסביב לעולם לפחות 100 פעמים בשנה, מנגן בסגנון המוגדר כ"טורבו-פולק", המשלב פאנק, השפעות צועניות, שירים מסורתיים, קברט ומוסיקה מודרנית. ההרכב הוציא עד כה חמישה אלבומים ומיני-אלבום משותף עם הרכב האוונגרד הישראלי קרוזנשטרן ופרוחוד, אותם הכירו באחד מביקוריהם הראשונים בישראל.


קרטה-אגרוף-ג'אז – כך חברי קרוזנשטרן  & פרוחוד מכנים באירוניה את הסגנון האופייני של הלהקה, תוך שהם צוחקים על כל נסיון לסווג את המוסיקה שלהם. ניגונים חסידיים, הארדקור-פאנק שובר שיניים, רוק מתקדם וג'אז חופשי מתמזגים אצלם לשטף מוסיקלי עוצמתי ומהודק.


הערב יהיה מורכב מהופעות נפרדות של ויאלקה, קרוזנשטרן  & פרוחוד והופעה משותפת של כל המוסיקאים שבה יציגו את הפרוייקט "לה שנסון אינטרנסיונל".ששת המוסיקאים מ-"ויאלקה" ו-"קרוזנשטרן & פרוחוד" - ישראלים ממוצא רוסי, אוקראיני, מולדבי ואוזבקי, וצרפתים בני מולדת השנסון, יציעו פרשנות מודרנית לשירים (שנסונים) עתיקים בצרפתית, עברית, רוסית, אידיש ואנגלית. משתתפי הפרויקט מקווים לזרוע זרע של מסורת חדשה, בעלת צליל מקורי ומגוון, החוגגת את עברנו כזמרים-נוודים ומושתתת על כיבוד מסורות הזולת.

 

 

תגובות