מדריך

פעמיים היצ'קוק

רובין היצ'קוק , גאון הפופ הפסיכדלי, הזכור כסולן להקת הפוסט-פאנק The Soft Boys, מגיע ל-2 הופעות בישראל

אוזןבר, קינג ג'ורג 48, ת"א, 09-09-2011 21:00

תגיות: אוזןבר, עמית ארז, רובין היצ'קוק

 

יחצ, צילום: נתן גאלאגריחצ, צילום: נתן גאלאגר

רובין היצ'קוק פרץ לתודעה בסוף שנות השבעים כשעמד בראש להקת הפוסט-פאנק הפסיכדלית The Soft Boys. הלהקה אחראית, בין היתר, לקלאסיקת הפוסט-פאנק “I Wanna Destroy You” שזכתה ללא מעט קאברים.

בתחילת שנות השמונים יצא היצ'קוק לקריירת סולו ארוכה ופורייה של סינגר-סונגרייטר שחתום על שירי פופ עם טקסטים סוריאליסטים ומצחיקים. בין היתר הוציא אלבומים קלאסיים כמו “I Often Dream of Trains” ו”Queen Elvis”.

 

היצ'קוק מייצר פופ פסיכדלי, על פי מיטב המסורת של סיד בארט, ונחשב לחוליה חשובה במסורת "האמן הבריטי האקסצנטרי". אך למרות היותו בריטי, הוא שויך בשנות השמונים לגל להקות ה-Jangle Pop, לצד REM, The Feelies ו-Camper Van Beethoven.

מאז שיצא לקריירת סולו, בתחילת שנות השמונים, הוציא היצ'קוק בסך הכל 18 אלבומים – חלקם לבדו וחלקם עם אחת משתי להקות הליווי שהקים במהלך הקריירה שלו. בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים הקליט אלבומים תחת השם Robyn Hitchcock and the Egyptians ובשנים האחרונות עמד בראש שלישיית The Venus 3, בו חבר גם פיטק באק, הגיטריסט של REM. לאחרונה הוציא היצ'קוק אלבום חדש בשם Tromso, Kaptein .

 

מאז שנות השבעים ועד עצם היום הזה דואג גאון הפופ הפסיכדלי להפוך את העולם למקום קצת יותר מוזר. ועתה הוא יעשה את זה בתל אביב.
בארץ ייתן רובין היצ'קוק שתי הופעות סולו באוזןבר. כל אחת מהן עם סט-ליסט שונה לגמרי, ולמעריצים צפויות הפתעות
מופע ראשון >>> ביום שישי 9.9.11 ,  בשעה 21:00 , מופע חימום >>> עמית ארז

 

תגובות