מדריך

מות האל

"התאולוגיה של הקרמבו" מופע סטנד-אפ אתאיסטי! שמו של המופע נגזר מתוך פסק הלכה אמיתי הקובע שאין להפריד ביום השבת את עוגיית הקרמבו מהקרם

המרתף 10, ירושלים 23, חיפה, 26-08-2011 22:00

תגיות: המרתף 10, בוב זאבי


התאולוגיה של הקרמבו מופע סטנד-אפ אתאיסטי בביצוע בוב זאבי

"התיאולוגיה של הקרמבו" הוא מופע סטנד אפ שנושא את דגל האתיאיזם. 
המופע בודק את הצידוקים של הדת לקיומה ומעמיד נגדה טענות נגד. שמו של המופע נגזר מתוך פסק הלכה אמיתי הקובע שאין להפריד ביום השבת את עוגיית הקרמבו מהקרם. על סמך פסק הלכה זה, יוצא המופע לבדוק את טיבה של הדת, דרך תחנות שונות: חוסר ההיגיון שבדת מבחינה מדעית, מוסרית וקיומית, ונזקיה. 

 

בוב זאבי, בוגר החוג לתיאטרון באונ' חיפה, מופיע מזה שלוש שנים כסטנדאפיסט על במות שונות ברחבי הארץ, כאשר הנושאים בהם עוסק מופעו הראשון, "שיטת הכאפה", הם נושאים חברתיים.

"התיאולוגיה של הקרמבו" נכתב בהשראת הספר "יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת" מאת ריצ'ארד דוקינס. דוקינס הוא ביולוג המשמש כדובר בסדר גודל עולמי של האתיאיזם. בספרו זה, מסביר דוקינס מדוע טיעוניי הדת הם תפלים, ומעודד את קוראיו להלחם בטאבו שאסור לדבר כנגד הדת, כי זהו עלה התאנה היחיד של כל הדתות.בעולם ובעיקר בארצות הברית השמרנית, פועלים ופעלו סטנדאפיסטים רבים שמייצגים את ההשקפה האתאיסטית, בולטים מביניהם: ג'ורג' קארלין, ביל היקס וביל מאהר.

תגובות