מדריך

חנוכת בית

סיסטם עאלי בהופעה חגיגית לרגל השקת בית ליצירה ולחינוך מוסיקלי ואולפן הקלטות

ארט פקטורי, ניצנה 13, בת ים, 28-07-2011 20:30

תגיות: ארט פקטורי, סיסטר עאלי

 

סיסטם עאלי, יחצסיסטם עאלי, יחצ

בית סיסטם עאלי נולד מפעילותם של אמנים, מדריכי נוער ופעילים קהילתיים וחברתיים ביפו, בת-ים, תל אביב ולוד – יהודים, וערבים, עולים חדשים וותיקים –  אשר יזמו בשנת 2005 את הקמתו של "המרכז היפואי לנוער". במסגרת פעילות המרכז נפגשו, הכירו והתגבשו חברי וחברות להקת סיסטם עלי – אנסמבל היפ-הופ בארבע שפות.

 

להקת סיסטם עלי >> פועלת מאז 2006 הן במישור המוסיקלי והן במישור החברתי-קהילתי. במקביל להתבססות המוסיקלית ולהתקדמות המקצועית של הלהקה, חבריה פיתחו עם השנים מודל חינוכי ייחודי העושה שימוש באמנות וביצירה – ובמוסיקה בפרט – ככלים להעצמה אישית וקהילתית של נוער וצעירים. על ידי שילוב של עבודה קהילתית מעמיקה עם פעילות אמנותית איכותית, בית סיסטם עאלי שואף להוות מרכז תרבות יוצא דופן, הן במגוון הרחב של האוכלוסיות אליהן הוא פונה, והן בקהילת היוצרים המגוונת והעשירה הצומחת בתוכו. הסטודיו יהיה מרכז מקצועי שיעסוק בעשייה ומחקר אמנותי, בשילוב אמנים ויוצרים מקומיים לצד עבודה חברתית וחינוכית מעמיקה עם בני נוער – יהודים, וערבים, עולים חדשים וותיקים. http://www.myspace.com/systemalijaffa

 

צוות המרכז >>  גרעין צוות ההדרכה מורכב מחברות וחברי להקת סיסטם עלי בשיתוף צוות מנוסה ומיומן של מדריכים, המשלבים בחייהם, בעבודתם ובהכשרתם עבודה חינוכית-קהילתית ויצירה אמנותית מקצועית. כל הפעילות במרכז – החינוכית והאמנותית – מתנהלת  בארבע שפות. חברי וחברות צוות המדריכים של המרכז מגיעים ממגוון רחב של קהילות ורקעים תרבותיים וכמו כן ממגוון רחב של תחומי אמנות ויצירה: תיאטרון, קולנוע, ספרות ושירה ואמנות פלסטית – דבר המאפשר נגישות גבוהה למגוון רחב של בני נוער.

על האולפן המוסיקלי של המרכז אחראי צוות מקצועי של מוסיקאים ואנשי הפקה, סטודנטים ובוגרים של בתי הספר הגבוהים בארץ למוסיקה, הפקה וסאונד.

 

פעילות הבית >> הקמת חדר חזרות ואולפן הקלטות מקצועי, הקמת מרכז לחינוך מוסיקלי בקהילה, שיעורי מוסיקה, שיעורים קבוצתיים, חונכות אישית ליוצרים בתחילת דרכם, ליווי הרכבי נוער מקומיים.

 

מתחם אומנים רב-תחומי >> בניהול מלי ברוך.   אמני ארט פקטורי _ קבוצת איפה דנה (מיצג), קרן גלר (וידאו ומיצב), אניסה אשקר (מיצג, ציור, צילום ומיצב), גרגורי לרין (צורף ואמן תכשיטים בוגר שנקר), אלון שוובה (תיאטרון במרחב ציבורי), קבוצת תיאטרון איש (תיאטרון פיזי וליצנות רפואית), סיסטם עלי (מוסיקאים), דנה טל שגב (קולנוע, וידאו ומיצג), רותם מקרית גת (קולנוע, רישום ומיצב), הדס עפרת (אמן מיצג ויזם תרבות, חדר הפרויקטים לאמנות מתערבת)

 

18:30  סדנת אמן – סיסטם עאלי סדנה היפ-הופ מיוחדת לקהל הרחב 

20:30  סיסטם עאלי בהופעה חגיגית

מופעים פותחים: וולקן / פינט / סוחאי, תלמידי ביה"ס מיוזיק במיצג סאונד בהנחית אבי בללי

 

 

תגובות