מדריך

הזאב הרע

זאב טנא (כל יום הפצצתי את ביירות) >>> מגיע להופעת רוק בועט ומסרים פוליטיים בתיכון

תיכון, בלפור 2, חיפה, 05-07-2011 21:00

תגיות: תיכון, זאב טנא, ביירות

זאב טנא >>  זיגמונד טננבאום בשמו המקורי.

הסגנון המוזיקלי של טנא הוא רוק בועט, מלווה בטקסטים שנונים, מלאים בהומור עצמי ובמסרים פוליטיים. לדבריו, מלחמת יום הכיפורים עודדה אותו להוציא את שיריו מהמגירה ולהתחיל להפיץ אותם ושם החלה הקריירה שלו. 

אלבום הבכורה של טנא, "טנא והזאב", יצא רק ב-1987, כשהיה כבר בן 40, בחברת התקליטים "הליקון".

שנתיים לאחר מכן יצא אלבומו השני, "חתול שחור", שאופיין בסאונד מלוכלך יותר ובהקלטות לייב.

אלבומו השלישי של טנא, "חצי צוחק", יצא ב-1992.
השירים הבולטים באלבום היו "אחרי שכולם ימותו", "שקט יחסי" ו"מה שהיא השאירה" שכתב על אחותו שלא זכה להכיר משום שנספתה בשואה.
ב-1995 הוציא טנא מעין אלבום הופעה, "חתול שחור מארח", שהוקלט בהופעותיו השונות והכיל גרסאות שונות לשיריו. את האלבום הפיץ הלייבל האוזן השלישית.

ב-1997 הוציא טנא את אלבומו החמישי, "הכל במקום".
ארבע שנים לאחר מכן הוציא טנא את אלבומו השישי, "זיכרון קצר", שאופיין באווירה כבדה יותר ובשירים כמו "מחלות טובות"  ו"השנה לא היה פה חורף". כמעט מחצית משירי האלבום היו בעצם דקלומים על רקע מוזיקלי.

ב-2005 הוציא טנא את אלבומו השביעי, "הרוב חי", הפעם בחברת התקליטים התו השמיני. באלבום נכללו כמה שירים בהופעה חיה וארבעה שירים חדשים, ביניהם שני שירי מחאה בולטים, "שלא תדע עוד...(צה"ל)" ו"ביירות". את השיר "ביירות" תרגם טנא מהשיר "I Bombed Korea" (השיר, שנכתב ובוצע על ידי הלהקה האמריקנית Cake, מספר על טייס אמריקני שמתרברב במסבאה על פעולותיו במלחמת קוריאה, אך בגרסתו של טנא הטייס מתרברב על הערים שהפציץ במלחמת לבנון).

ב-2007 יצא בלייבל EnT-T אלבומו השמיני של טנא, "חדר".

 

 

 

תגובות