מדריך

my man

ג'ון קייל >>> לשעבר באסיסט velvet underground , יגיע לשתי הופעות בתל אביב! פרטים בפנים

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 03-08-2011 22:00

תגיות: ג'ון קייל, velvet underground, בארבי

 

יחציחצ

ג'ון קייל, מאומני הרוק המוערכים, המפורסמים והמשפיעים ביותר בעולם וממייסדי להקת ה- velvet underground מגיע לישראל אחרי נוכחות מרשימה מאוד לאחרונה בפסטיבל פרימוורה וברייטון. לתל אביב הוא יגיע לאחר ביקורו האחרון ב 2006 עם שני מופעים מוצלחים שהשאירו טעם של עוד אצל הקהל הישראלי. קייל יגיע כשהוא עטוף בהרכב מוכשר המונה שלושה נגנים שיבצעו את מיטב שיריו בדגש על אלבומו המופתי "Paris 1919" וכמובן ההמנון 'הללויה' אותו מבצע בשלמות וחספוס כאילו ברא בעצמו את השיר. זהו ביקורו החמישי של קייל בישראל, נראה שהקהל דורש את הופעותיו והוא דואג לפקוד את ארצנו אחת לכמה שנים עם הופעתו הנצחית ונוכחותו המרשימה. 

 

ג'ון קייל נולד בויילס ב-1942. ב-1965 הוא היהמחברי ומייסדי ולווט אנדרגראונד, לצד לו ריד הוא פרש מהלהקה בתום שני אלבומיה הראשונים: The Velvet Underground & Nico ו- White Light/White Heat. קייל היה אמון על הצדדים היותר "אמנותיים" ונסיוניים באלבומים, שהיו למכוננים בפאנק, הפוסט-פאנק והרוק הנסיוני, ניגן, כאמור, על באס וכן על ויולה ושר. הוא עזב את הלהקה בעקבות חילוקי דעות עם ריד, ונותר מסוכסך עמו במשך שנים.

קריירת הסולו של קייל זכתה להצלחה רבה. ב-1970 שחרר את האלבום הראשון שלו, Vintage Violence. ב-1973, יצא, Paris 1919, ואחריו עוד שלושה אלבומים מוצלחים מאוד: Fear ,Slow Dazzle ו- Helen of Troy. ב-1992 זכה להצלחה אדירה עם אלבום הופעה, Fragments of a Rainy Season, בו ביצע שירים מכל תקופות הסולו, כשהוא מלווה את עצמו בפסנתר וגיטרה בלבד, ללא להקה. לאלבום יצא גם די.וי.די נלווה באותו השם.

 

תגובות