מדריך

ניגריה >> ישראל

Adesose Wallace >>> אמן האפרו ביט מניגריה מגיע לצוללת

צוללת צהובה, הרכבים 13, ירושלים, 23-07-2011 22:00

תגיות: צוללת צהובה, Adesose Wallace, Sound of the Ground

 

מתוך המייספייסמתוך המייספייס

דודו בלילטי ופרוייקט המוזיקה Sound of the Ground יארחו את אמן האפרו-ביט Adesose Wallace להופעה אנרגטית ומיוחדת בצוללת:

 

דודו בלילטי, מפיק ומוזיקאי ייחודי המשלב סגנונות מכל קצוות הגלובוס, יצר את פרוייקט- Sound of the Ground) SOTG) איתו הוא מופיע, מפיק, יוצר ומקליט עם טובי המוזיקאים ברחבי העולם.

 

במהלך יולי יארח פרויקט SOTG את אמן האפרו-ביט Adesose Wallace  לשלוש הופעות. 

אדסוסה החל את דרכו המקצועית כזמר בלהקתו של ג'ראלדו פינו, שם החל לנגן ב- SHEKERE (מראקאס אפריקאיים), וכך החל את דרכו כפרקשניסט.

בסוף שנות ה- 70 הופיע אדסוסה עם הזמר הליברי הידוע Miatta Fahnbulleh, איתו חזר ללונדון. בלונדון הכיר את הפרקשניסט Gaspar Lawal והפך לאחד ממקימי Oro Band והוא מנגן כמעט בכל תקליטי הלהקה.

 

בהופעות יציגו האמנים מוזיקת אפרו-ביט. אפרו-ביט הוא שילוב של מוזיקת יורובה מסורתית מניגריה, מוזיקת היי-לייפ מגאנה, ג'אז ופאנק. האפרו-ביט לוקח את שלל הסגנונות הללו ויוצר מהם סגנון מוזיקה חדש. סגנון זה מאופיין במלודיות קיצביות, שירה בסגנון שאלה ותשובה, שימוש בכלי הקשה ושירה בסגנון מערב אפריקאי.

אדסוסה וואלאס ינגן על ג'מביי, גודג'ה ושירה, דודו בלילטי על קונגה ותופים אפריקאיים, אסף סמילן על התופים, מיכאל גיא על בס, דוד אלפנדרי על סקסופון, נדב פלד על גיטרה חשמלית, רועי חרמון על חצוצרה, דוד שטרית על פסנתר ועמי בלילטי על כלי הקשה

תגובות