מדריך

דבר אליי יפה

פוליטיקלי קורקט >> העברית כשפת כסף וכוח, עם משורר המחתרת רומן באימבאיב, היוצר והמלחין יהוא ירון וטריו Shofar מפולין

לבונטין 7, לבונטין 7, תל אביב, 08-07-2011 21:00

תגיות: לבונטין 7

 

יחצ, יהוא ירוןיחצ, יהוא ירון

“פוליטיקלי קורקט" הוא מפגש יצירתי חד-פעמי שבא לחקור את המתח שבין השימוש המסורתי בעברית כשפת קודש לבין הפיכתה בשנים האחרונות לעוד שפת יומיום, שפת כוח ושפת כסף - היא השפה השלטת בעולם הקפיטליסטי של ימינו. על הבמה יתערבבו הטקסטים הבועטים של המשורר רומן באימבאיב, הלחנים של היוצר יהוא ירון ויכולת האלתור רבת ההשראה של טריו Shofar.

 

Shofar - הרכב המונה שלושה ממוסיקאי הג'אז הידועים והרב-גוניים בפולין. “שופר" משלבים את מסורת הניגון והפריילעכס החסידי בתוך תרכובת אקספרסיבית ומעוררת דמיון של ניו וייב, ג'אז חופשי, תיאטרון אינסטרומנטלי סוריאליסטי ושירה מודרנית.

מיקולאי טרזאסקה - סקסופונים, קלרינט בס
רפאל רוגינסקי - גיטרה חשמלית

מצ'יו מורטי – תופים


רומן באימבאיב - משורר ביבים אולטימטיבי, אמן מיצג ונביא זעם עם חיבה להומור בוטה, המזמן לקוראיו ומאזיניו חזון מבולבל ומבלבל של תוכחה חברתית חריפה יחד עם שגב פיוטי. שיריו גוללים את סיפור המציאות בראי עקום ומעוות, או אולי את סיפורו של הראי עצמו. באימבאיב מוכר לקהל בזכות "הלוואי וגודביי", פרוייקט הקברט-מולטימדיה-שירה של רומן יחד עם המוסיקאי דני צוקרמן, שניגן בלהקות "גן חיות" ו"סנהדרין".

"רומן הוא אולי יוצא הדופן מבין כל המשוררים שפרסמתי. הוצאתי את ספרו הראשון ואשמח להוציא עוד ספרים שלו בעתיד, אם תהיה לי הזדמנות, מפני שאין שירה כזו בארץ ". נתן זך

 

יהוא ירון  -  כותב, מלחין, נגן בס וקונטרבס, מפיק מוזיקלי וזמר. עם הזמן הפך לאחד הקולות הבולטים והמעניינים ביותר בנוף המוזיקה הישראלית החדשה, במקביל להיותו מהבסיסטים העסוקים והפוריים ביותר בישראל. הוציא השנה את אלבום הבכורה עטור השבחים “דברים יומיומיים כאלה”.  כנגן בס וקונטרבס יהוא לוקח חלק, בין השאר, בהרכבים של רונה קינן, רות דולורס וייס (עימה הוא מופיע בארץ ובחו"ל בשש השנים האחרונות ואף הפיק את אלבומה 'בעברית'), אביב גדג' וגלעד כהנא. כמו כן, שיתף פעולה בשנים האחרונות עם אפרת גוש, עמית ארז, ההרכב האמריקאי Faun Fables ועוד.

 

ההופעות של "פוליטיקלי קורקט" יתקיימו ב >> 8 ליולי ב21:00 בלבונטין 7, תל אביב

 

לימונצ’יקי זוהי סדרת מפגשים, המשלבת מופעים מוזיקאליים ופגישות עם אומנים. מטרת הפרויקט לחקור את תהליך היווצרות המוסיקה העכשווית בהשפעת זרמים רב תרבותיים, תת-תרבויות ומסורת מהבית. במסגרת לימונצ’יקי, אומנים מכל קצות תבל יפגשו עמיתים מישראל ומתוך בסיס משותף של מוסיקת עמים, פולקלור ומקורות יהודיים  יתנסו ביצירת מסורת ושפה מוסיקאלית מחודשות ובעיצוב של התרבות העברית העכשווית. 

 

 

 

תגובות