מדריך

Jello Biafra

Jello Biafra >> הסולן של להקת הפאנק האמריקאית Dead Kennedys מגיע לראשונה לישראל ומתאקלם במועדון ה"בארבי"

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 02-07-2011 21:30

תגיות: בארבי, Jello Biafra, Dead Kennedys

יחציחצ

Jello Biafra הוא מי שהוביל את מהפכת הפאנק בשנות ה-80 עם להקת ה"דד קנדיס" שהוקמה בסן פרנסיסקו, ושמו היה קשור בשערוריות רבות, דרך הקריירה הפוליטית
(שהתמודד לראשות עיריית סן פרנסיקו ב1979 וכחבר בולט במפלגת New York State Green Party עד שנת 2000 ) והיותו פעיל למען זכויות אדם ותומך בקהילה ההומו-לסבית, ועד לפעילותו כאמן ספוקן וורד מוערך ומנהיג הרכב ההמשך של הקנדיס - The Guantanamo School of Medicine

ביאפרה הוא בין האמנים הראשונים ששילבו בשיריהם אג'נדה חברתית והשקפות פוליטיות מובהקות, והעביר באמצעות המוזיקה ביקורת על הממשל והשלטון.

במסגרת פעילותו עם הקנדיס כסולן, כתב ביאפרה את מרבית המילים לשירים, וכאמור היה בין הראשונים בסצנת הפאנק האמריקאית שהכניס אמירות פוליטיות לשיריו תוך שימוש בהרבה הומור שחור, סרקזם ועוקצנות. עם פירוק הקנדיס, המשיך ביאפרה את העיסוק במוזיקה והקים עם חברים מלהקת ministry את ההרכב Lard.

 

את להקתו הנוכחית הקים ביאפרה לצורך חגיגות יום הולדת ה 50 שלו. לאחר ששאב השראה מאירועי ה 60 של מיק ג'אגר , החליט ביאפרה לקיים שני ערבי הופעות מיוחדים תחת השם Biafra five o  שהתקיימו בסן פרנסיסקו בשנת 2004 וציינו- מלבד יום הולדת לביאפרה , 30 שנה להקמת הקנדיס וגם את כניסתו לתוקף של החוק החדש המאפשר נישואים בין שני בני אותו מין בקליפורניה. 

 

Jello Biafra מגיע לישראל ב 2/7 , 21:30, מועדון הבארבי, ת"א.

 

תגובות