מדריך

רואים 6/6

רואים רוקנרול- המימד הויזואלי של הרוק הישראלי, תערוכה חדשה בבית האומנים! פרטים בפנים

בית האומנים ע"ש זריצקי, אלחריזי 9, תל אביב, 18-06-2011 17:00

 

רואים רוקנרול- המימד הויזואלי של הרוק הישראלי

הרוקנרול יוצר חוויה הפונה לכל מערכת החושים האנושית. אפשר לראות בו הגשמה של אמנות טוטאלית, שכן הוא מורכב מממדים יצירתיים רבים ובהם הספרותי – מוזיקה ומילים; התאטרלי – הופעה על במה; הממד של האמנויות הפלסטיות – עיצוב של צורה וצבע בחומרים המלווים את הופעת האמן; התנועתי – קירבה למחול באמצעות תנועות הגוף בזמן ההופעה; הקולנועי – וידאו-קליפים וסרטי רוק. 

המימד הויזואלי של הרוק הישראליהמימד הויזואלי של הרוק הישראלי


התערוכה "רואים רוקנרול" מציעה מבט אל האספקטים הוויזואליים של עולם הרוק הישראלי.
ההתמקדות בוויזואליה של תרבות הרוק – שה"פרפורמנס" הדרמטי, העוצמתי, הוא מרכיב דומיננטי בה – מרכזת את מבטנו בפן החזותי של הרוק, כפי שהוא בא לידי ביטוי בצבע ובצורה, בקליפּ, בעיצוב עטיפות האלבומים, הכּרזות והתמלילים. 

התערוכה שופכת אור על הדיאלוג המתקיים בין האמנים המבצעים לבין האמנים המעצבים – צלמים, מעצבים גראפיים ואמנים פלסטיים המתעדים את הסצינה. עבודתם של האחרונים מייצרת אמירה מעניינת על אופי היוצר והיצירה, תוך שימוש בסמלים ובדימויים עכשוויים הטבועים בתודעה התרבותית הקוקלטיבית.

איתן פימנטל >> אהוד בנאי והפליטיםאיתן פימנטל >> אהוד בנאי והפליטים

עיצוב האלבומים והכּרזות יש בו כדי להעיד על נגיעה עמוקה בהוויה הישראלית הקולקטיבית, שכל אחד מן היוצרים מקיים איתה יחסים משמעותיים על פי דרכו. הזיכרון הקולקטיבי, המחאה החברתית-הפוליטית, המצוקה הביוגרפית, תהיות בענייני סמנטיקה ומיגדר – כל אלה מוצאים את ביטויים האישי הייחודי.

 

ניתן לראות במקום העיצובי של מוסיקת הרוק העברי צומת דינאמי של שיתוף פעולה בין מוסיקה, צילום, עיצוב והפקה. וכאן יש להזכיר גם את האמנים הפלסטיים שהתחברו לחוויה של הרוק בכלל ולרוק העברי בפרט, ועבודתם נגעה בו במישירין או בעקיפין – עוד ראָיה להשפעתו הממריצה ורבת ההשראה של הרוק הישראלי על התרבות המקומית

 

החברים של נטאשה,רמי פורטיס,ברי סחרוף,קורין אלאל,אריק איינשטין, שלום חנוך ,זקני צפת,תמוז,נושאי המגבעת,המכשפות, יוסי אלפנט,אהוד בנאי והפליטים , ורבים נוספים.

 

פתיחה: 18.6.2011 >> נעילה: 23.7.2011

אוצרים: אירית לוין,אריה ברקוביץ
יועץ אמנותי: פרופ' נסים קלדרון

 

 

 

תגובות