מדריך

פתאומית לעד

שילה פרבר ומאיה בלזיצמן חוגגות את צאת אלבומן החדש והמשותף משירי האהבה של אלתרמן

תמונע, שונצינו 8, תל אביב, 07-06-2011 22:30

תגיות: שילה פרבר, תמונע, מאיה בלזיצמן, אלתרמן

בשנת 2010 פרופסור ניסים קלדרון הציע לשילה פרבר לקחת חלק ב- "שירה פלוס", פרויקט המפגיש בין יוצרים צעירים לבין שירה. פרבר בחרה במשורר האהוב עליה, נתן אלתרמן, ובהופעתה המשותפת עם הצ'לנית מאיה בלזיצמן בחרה להתמקד בשירי האהבה שלו.
מה שהחל בתור הופעה חד פעמית, הפך עד מהרה לסדרת הופעות בקפה תיאטרון הקאמרי בהן מגישה שילה אינטרפרטציה חדשה מרגשת ומרעננת לשירי האהבה האלמותיים של גדול משוררינו.

 

בעקבות הצלחת המופע הכניסה לאולפן ההקלטות היתה השלב הטבעי שבא בעקבותיו והתוצאה היא אלבום מלא באהבה גדולה לשיריו של אלתרמן, ובאהבה שנדמה שאין מי שמיטיב לנסח אותה בעברית ממנו.

 


חוה אלברשטיין, שבמהלך הקריירה העשירה שלה ביצעה רבים משיריו של אלתרמן, נענתה להזמנתה של שילה ומבצעת עימה ועם בלזיצמן את השיר "בכל זאת יש בה משהו", בחיבור המשלב בין קולותיהן הייחודיים של השלוש ויוצר שרשרת המחברת בין שירה לרוק ובין הומור לאהבת אדם. (חוה אלברשטיין - באדיבות אן אם סי יונייטד)

 

פרופסור קלדרון כותב על האלבום: "נתן אלתרמן חדר לנו, הישראלים, אל מתחת לעור. מאה שנים אחרי שנולד וארבעים שנה אחרי שנפטר- ממשיך אלתרמן להיות אהוב, ומצוטט, וחי בתוכנו. אפשר להיות ישראלי בלי שאלתרמן זורם בדמך, אבל לא כדאי. למה לוותר על הרבה כל כך? למה להבין-את-עצמנו מעט כל כך? למה להרגיש את העברית שלנו בלי העברית המדויקת, והמסויטת, והאלגנטית, של אלתרמן?"

תגובות