מדריך

הפסנתרן

פסנתרן הג'אז אלון יבנאי, מארח חברים לקראת נסיעה לחו"ל

לבונטין 7, לבונטין 7, תל אביב, 19-06-2011 20:00

תגיות: לבונטין 7, אלון יבנאי

הפסנתרןיחצ

 

אלון יבנאי הוא פסנתרן בעל שם עולמי, שזכה להצלחה בעקבות שיתוף הפעולה שלו עם פקיטו ד'ריברה, המוסיקאי הקובני המחונן. במשך שש שנים הופיעו השניים יחדיו במסגרות שונות, ואף זכו עם הקווינטט של ד'ריברה בפרס הגראמי בקטגורית "אלבום הג'ז הלטיני הטוב ביותר".

 

יבנאי הוא מוסיקאי אקלקטי השואב את סגנונו האישי מז'אנרים שונים ומגוונים, משלב ביניהם ויוצר שפה מוסיקאלית אישית משל עצמו. סגנונו הוא שיקוף של מוצאו הצברי והארגנטינאי. הוא גדל על ברכיהם של גדולי המוסיקאים הישראלים העכשוויים (מתי כספי, סשה ארגוב, שלמה גרוניך) כמו גם על שמות קלאסיים במוסיקה הברזילאית כגל קוסטה וג'ואהו בוסקו.

 

מיד לאחר לימודיו ב"ברקלי", בוסטון,  הצטרף יבנאי לקווינטט של ד'ריברה  והופיע איתו בכל רחבי העולם, החל מהאיים הקנאריים, דרך יפן, שוויץ ועד ל"קארנגי הול" בניו יורק, שם אירחו את הצ'לן הנודע "יו יו מה". במקביל המשיך יבנאי לפתח את גבולות סגנונו האישי. הוא הלחין, עיבד והקליט מספר יצירות ביחד עם תזמורת "הביג בנד הלאומית של גרמניה" ושיתף פעולה עם כמה מגדולי עולם הג'אז כדוגמת ננסי וילסון וראבי קולטריין, כתב מוסיקה לסרטים ותכניות טלוויזיה והוציא לאור ארבעה דיסקים כסולן.

 

תגובות