מדריך

שעור חופשי 2

שיעור חופשי בלבונטין! והפעם: שי ליברובסקי (דיג'יטל_מי)- ירצה על תולדות המוסיקה המוקלטת מחדש, מוסיקה אלקטרונית והיפ- הופ כקולאז' צלילים. פרטים בפנים

לבונטין 7, לבונטין 7, תל אביב, 17-06-2011 16:00

תגיות: לבונטין 7, שי ליברובסקי

בחודש יוני משיק מועדון לבונטין 7 סדרת קורסים על אומנות ותרבות המוסיקה בשם "שיעור חופשי". במסגרת הסדרה ירצו מוסיקאים ואנשי תרבות מן השורה הראשונה בנושאים מגוונים הקשורים ישירות או בעקיפין לתרבות המוסיקה והשפעתה.

בהמשך לקו המנחה את פעילות המועדון מיום היווסדו, הסדרה תבחן את החוויה המוסיקלית באין ספור מקורותיה התרבותיים והסגנוניים.

סדרת הקורסים תציג בכל חודש שלושה קורסים בני שלושה מפגשים כל אחד.

 

קורס 3: 17/5, 16:00

 שי ליברובסקי ( דיג'יטל_מי)- תולדות המוסיקה המוקלטת מחדש, מוסיקה אלקטרונית והיפ- הופ כקולאז' צלילים.

בתוך שלל הז'אנרים המוזיקליים הקיימים והפיקטיביים אפשר לחפור ולהתבלבל עד אין-סוף. בכל זאת, אפשר להבחין בקלות בין מוזיקה חיה למוזיקה מוקלטת. במסגרת הלימוד המקוצרת נתעסק גם במוזיקה חיה וגם במוזיקה מוקלטת, אלא שנתמקד ב'מוזיקה מוקלטת מחדש'.

בין אם אלה הסרטים המגנטיים של סרטי ההקלטה המסודרים מחדש במוזיקה האלקטרונית הראשונה, ובין אם אלה תקליטים או דגימות צליל בסמפלרים במוזיקה אלקטרונית מודרנית והיפ-הופ – כולם שימושים חוזרים בצלילים שהוקלטו קודם לכן.

בין השאר נתעסק במכשירים השונים שתרמו לפריצות הדרך המוזיקליות (מלוטרון, סמפלר, פטיפונים); הדגימה המוזיקלית ככלי לביטוי אישי\ פוליטי\ קומי – משמעויות של חיבור צלילים מעולמות תוכן שונים; זכויות יוצרים – למי יש את הזכות על צליל מסוים?;  מוזיקה אלקטרונית 'קדומה'\ אוונגרדית; שינוי התפיסה של מוזיקאי האולפן שאינו חייב לנגן אפילו תו אחד ומוזיקה שבכלל לא יכולה להיות מנוגנת פיזית; פרקים נבחרים בתולדות הסימפול ואמני סימפול גדולים; ההיפ-הופ כתולדה של שינוי חברתי, מוזיקלי וטכנולוגי;  ועוד..

 

לפרטים והרשמה מראש: 03-5605084  לבונטין 7

תגובות