מדריך

גילגול רביעי

Return to Forever, הרכב הג'אז-רוק-פיוז'ן, מגיע להופעה אחת בישראל במסגרת סיבוב ההופעות העולמי שלהם

אמפי קיסריה, קיסריה, 01-08-2011 20:45

תגיות: אמפי קיסריה

 

 

יחצ: C. Taylor Crothersיחצ: C. Taylor Crothers

ההרכב Return to Forever  שוב משתדרג. 

זהו הגלגול הרביעי של RTF  שהחל את דרכו בתחילת שנות ה- 70.  בגלגולו הנוכחי משלב ההרכב אלמנטים מההיסטוריה העשירה של RTF לצד ראיה מסעירה של עתיד הג'אז, ליצירת גרסה מרגשת של אחד ההרכבים המשפיעים בכל הזמנים.

הגרסה הנוכחית של הרכב הג'אז-רוק החדשני כוללת את גרעין ההרכב: הקלידן צ'יק קוריאה, הבסיסט סטנלי קלארק והמתופף לני וייט, אליהם הצטרפו הכנר ז'אן-לוק פונטי והגיטריסט פרנק גמבלה.  חברי הלהקה החדשים מביאים השקפת עולם יצירתית רחבה עוד יותר לסאונד הג'אז-רוק-פיוז'ן של RTF האגדית.

 

במסע ההופעות הנוכחי, שהחל באוסטרליה וניו זילנד בפברואר השנה, מבצע ההרכב את היצירות הקלאסיות של RTF, לצד יצירות מקריירות הסולו של המוסיקאים ויצירות שנכתבו במיוחד להרכב הנוכחי. בחודשי הקיץ יקיימו הופעות בארה"ב, קנדה, צרפת, גרמניה, הולנד, בלגיה, איטליה, ספרד – והופעה אחת בישראל - 1/8 באמפי קיסריה

 

מעולם לא היתה להקת ג'אז שעברה כל כך הרבה גלגולים כמו RTF, כשכל גלגול הוא הישג בפני עצמו. הגלגול הראשון של הלהקה, אותה הקים צ'יק קוריאה בשנת 1972, כלל את בני הזוג הפרקשניסט איירטו מורירה והזמרת פלורה פורים, עם סאונד מאוד ברזילאי. באמצע שנות ה- 70 ביצע ההרכב קפיצה דרמטית ומוצלחת מאוד לצלילים החשמליים הטעונים של ג'אז-רוק ופיוז'ן, וחטיבת הקצב של קלארק ו-ווייט סיפקה את המתח הגבוה לקלידים של קוריאה ולגיטרה של ביל קונורס. בשנת 1974 החליף אל דימיולה את קונורס, וההרכב יצא במופע הפופולארי וזוכה הגראמי של 1965 No Mystery, שהכיל את הקטע כובש המצעדים "לוחם רומנטי". לגרסה השלישית של RTF בסוף שנות ה- 70 היתה זווית שונה, בשל נוכחותם של הסקסופוניסט והחלילן ג'ו פארל, חטיבת שישה נשפנים והזמרת גייל מורן (שנישאה לקוריאה).

 

 

 

תגובות