מדריך

ג'ושוע טרי

ג'ושוע רדמן, מנגני הסקסופון החשובים בעולם מגיע לישראל עם James Farm, רביעיית ענקי הג'אז, לשתי הופעות בישראל

רדינג 3, נמל תל אביב, 15-05-2011 22:00

תגיות: רדינג 3, ג'ושוע רדמן

ג'ושוע רדמן הושפע רבות מאומנים כמו Ornette Coleman, John Coltrane, The Temptations , Dewey Redman, Led Zeppelin, The Police ועוד , אשר משכו אותו לתוך עולם המוסיקה. 

למרות אהבתו למוסיקה, לימודיו תמיד היו בעדיפות ראשונה והוא בחיים לא חשב שיהפוך למוסיקאי מקצועי.
בשנת 1991 סיים את לימודיו בהצטיינות במכללת הארווארד , לקח פסק זמן ועבר לגור בניו יורק. במהרה הוא מצא את עצמו שקוע בסצנת הג'אז הניו יורקי והחל לנגן עם הג'אזיסטים המובילים של דורו: Peter Bernstein, Larry Goldings, Kevin Hays, Roy Hargrove, Geoff Keezer, Leon Parker, Jorge Rossy and Mark Turner. 


באותה שנה נרשם לאחת מתחרויות הג'ז היוקרתיות ביותר וזכה במקום הראשון. עקב הזכייה, חברת התקליטים וורנר התעניינה בצעיר המוכשר והצליחה להחתים אותו ולהפוך אותו לכוכב על בעולם הג'אז. בשנת 1993, בגיל 24, ג'ושוע הפך לכוכב צעיר ואף היה מועמד לפרס הגראמי היוקרתי עם צאת אלבום הבכורה שלו. באותה שנה הוציא את האלבום Wish עם הופעות אורח של אמני אול סטאר שונים כגון – פת מטיני, צ'רלי היידן ובילי היגינס ואף יצא לטור עם מטיני האגדי. Moodswing שוחרר ב-1994 והאלבום הציג את ההרכב הקבוע של רדמן לאותו תקופה, שכלל שלושה מוסיקאים צעירים שהפכו לכמה מהאומנים החשובים והמשפיעים ביותר בעולם הג'אז המודרני: הפסנתרן בראד מלדאו, הבסיסט כריסטיאן מקברייד והמתופף בריאן בלייד.

 


מעבר לפרויקטים הרבים של רדמן, הרפרטואר שלו גדוש בהקלטות ובהופעות עם אומנים רבים כמו– The Dave matthes Band, Ray Brown, Brian Blade, Chick Corea, Bill Frisell,Quincy Jones, B.B. King, The Rolling Stones, Stevie Wonder, Sam Yahel ועוד רבים אחרים. 

הפרוייקט האחרון של רדמן, רביעיית James Farm מורכב מג'ושוע רדמן, אהרון פרקס, מאט פנמן ואריק הרלנד. לאחר שהופיעו לראשונה בשנת 2009 בפסטיבל הג'ז של מונטריאול, המבקרים מציינים כי ההרכב מציג כנות ותחכום, מוסיקה אורגנית עם תחושת שליחות. ההרכב צפוי להוציא לאור את אלבומם הבכורה במהלך שנת 2011 עם מסע הופעות עולמי שכולל את ישראל.


Joshua Redman Quartet
“James Farm”
Joshua Redman- סקסופון טנור
Aaron Parks- פסנתר
Matt Penman- קונרבס
Eric Harland-תופים

תגובות