מדריך

צעד אחד קדימה

מולאטו אסטטקה, הסקסופוניסט, ממציא האתיו–ג'אז והאב הרוחני של הגרוב, מגיע עם להקה בת 8 נגנים להופעה אחת בלבד במסגרת סיבוב הופעות חדש לרגל אלבומו האחרון Mulatu Steps Ahead

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 31-05-2011 21:30

תגיות: בארבי, הופעת חו"ל, מולאטו

מולאטו אסטטקה, היוצר והמלחין הגדול והמשפיע ביותר באתיופיה זכה לתודעה  לאחר שנים שפעל בלונדון ובניו-יורק  (והיה האפריקאי הראשון שהחזיק בדיפלומה מברקלי ) וניגן עם הג’אזיסטים הבולטים של שנות השישים והשבעים. עם  החזרה  למולדתו הפך במהרה לאחד מהמנצחים והמלחינים הבולטים והמבוקשים באפריקה. בהמשך גם הקים את מועדון הג'אז החשוב באדיס אבבה, הגיש תכנית רדיו ואף ייסד את בית הספר הראשון למוזיקה מודרנית באתיופיה.  

 

 

בשנת 1998 לאחר קריירה של 35 שנים בהם הוציא 10 אלבומים, יצא אוסף שלם שהוקדש כולו לו במסגרת הסדרה Ethiopiques וחשף את משנתו של ממציא הג’ז האתיופי לעולם. האוסף זכה לשבחים רבים ואף להצלחה מסחרית נאה  ועם השנים ביסס לעצמו מעמד של קאלט בקרב אספני תקליטים,דיג'יים ומפיקים. הפריצה הגדולה לתודעה העולמית הגיעה ב2005 כאשר ג’ים ג’ארמוש השתמש בקטעיו הישנים לעיצוב הפסקול של  סרטו “פרחים שבורים” בכיכובו של ביל מאריי .

 

כיום, אסטטקה יכול להתגאות במוניטין של אב מייסד בקרב חובבי הג'אז, גרוב  פסיכדלי ,מוזיקת עולם ואייקון בעולם האינדי ובמשך השנים  זכה ללא מעט סמפולים וחידושים  לקטעיו (בין היתר מדליב, Dengue Fever, ולאחרונה גם נאס ודמיאן מארלי).

 

תגובות