מדריך

יהיה יוסי

יוסי פיין והאקסנטריק-סאונד סיסטם משיקים את Re-spect – מארז מהודר בן 5 דיסקים הכולל את הדיסקוגרפיה המלאה שלהם. הפעם מצטרפים אליהם גם נגני כלי הקשה מסורתיים ועוד הפתעות

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 06-05-2011 22:00

תגיות: יוסי פיין, בארבי, האקסנטריק-סאונד סיסטם

13 שנה מאז צאתו של אלבום האולפן הראשון "Electric Voodooland" ו-6 שנים אחרי סיבוב ההופעות האחרון בישראל, יוסי פיין והאקסנטריק-סאונד סיסטם מגיעים לתל אביב ל-2 הופעות בלבד ומשיקים את Re-spect – מארז מהודר בן 5 דיסקים הכולל את הדיסקוגרפיה המלאה של ההרכב פורץ הגבולות.

 

 

 

 

 

 

 

 

מסוף שנות ה-90' ועד תחילת שנות ה-2000 התבססו האקסנטריק סאונד סיסטם בתל אביב, משם שיחררו אלבומים, חתמו על חוזה הקלטות יוקרתי בחברת Loud (וו-טאנג-קלאן, מוב דיפ), הופיעו בכמה מהפסטיבלים הגדולים בעולם וקיימו הופעה היסטורית מעל במת הסנטרל פארק בניו יורק. לאחר מכן הוציאו עוד 2 אלבומים: "West Nile Funk" ב-2004 ו- Afro Riddim sessions ב-2005 – אלבום שהופק בג'מאייקה עם שורה ארוכה של כוכבים ביניהם אנתוני בי, פרזידנט בראון, ג'ה מייסון ואלבום נוסף בהופעה חיה שהוקלט בסן פרנסיסקו בקיץ 2004.

 

 

בראש ההרכב עומדים יוסי פיין – המוסיקאי, המפיק והבסיסט הבינלאומי שקצרה היריעה מלהכיל את המפעל המוסיקלי שהוא מנהל (עם רשימת קרדיטים שמשתרעת על 3 עשורים ואינספור שיתופי פעולה) ו"פרינס" ננה דאדזי – פרפורמר, מוסיקאי וכוריאוגרף גנאי. ההרכב יוצר שילוב ייחודי בין מוסיקה, קצב ותנועה שמקורם במערב אפריקה יחד עם סאונד אלקטרוני – באוריינטצית בס-כלי הקשה-תופים סוחפת. סיבוב 2011 מציג מהדורה חדשה ומשודרגת של ההרכב כאשר לצד הפנים המוכרות מצטרפים נגני קורה (כלי מיתר אפריקאי), כלי הקשה מסורתיים ועוד הפתעות.

תגובות