מדריך

בנבכי המיסתורין

Mojave 3, ההרכב הבריטי המוערך, מגיע לישראל לראשונה עם הופעה באווירה מסתורית ויפה במיוחד. על החימום תופקד אליוט

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 07-05-2011 21:00

תגיות: בארבי, Mojave 3

ההרכב Mojave 3 נוצר אחרי ש-Slowdive (אחת הלהקות החשובות בתחום ה shoegaze שפעלה בלייבל creation לצד אואזיס)
התפרקה ב-1994 וחבריה Rachel Goswell (בס ושירה), Neil Halstead (גיטרה ושירה) ו-Ian McCutcheon חיפשו צליל משותף חדש.

 

הם הקליטו יחד מספר סקיצות לשירים עם גיטרה אקוסטית ובמהרה זכו בחוזה הקלטות ב 4AD (קוקטו טווינס, Tindersticks ועוד). אלבומם הראשון "Ask Me Tomorrow" יצא ב 1996, עורר תשומת לב רבה וניפק את השיר היפיפה Mercy שגם היה להיט מקומי בארץ ונכלל באוסף המצליח Kinky Love 1. הסגנון של הלהקה נע בין המחוזות של מאזי סטאר, ה cowboy junkies ואליוט סמית' לבין השפעות מבוב דילן. כיום הם נחשבים לאחת הלהקות החשובות בז'אנר ה Slowcore למרות שאלבומם האחרון לקח אותם לאזורים קצביים ופופיים יותר. שיריהם הופיעו בפסקוליהם של לא פחות מ 11 סרטים. אלבומם השני Out of Tune הכיל את השירים "Give What You Take" ו – "Some Kinda Angel שהפכו לפנינים בהופעות.

 

 

ללהקה חברו Alan Forrester בהאמונד ו Simone Rowe (chapterhouse) ואחרי שהות ממושכת בדרכים הלהקה התקבצה להקלטת אלבומה השלישי שכלל שירים מלנכוליים מכשפים דוגמת My Life in Art. האלבום זכה לביקורות נלהבות והרחיב את מעגל המעריצים של הלהקה מה שהוביל לסיבוב הופעות אינטנסיבי. אלבומם הרביעי, Spoon And Rafters, יצא ב 2003 אחרי ששנה קודם לכן הוציא Neil Halstead את אלבום הסולו הנפלא "Sleeping on Roads". האלבום הזה הוקלט באולפן הפרטי של הלהקה שלקחה את הזמן והתעמקה בצלילים שהובילו לאלבומם היומרני ביותר עד כה. ב 2004 חברה רייצ'ל לניל לאלבום סולו נוסף Waves are Universal, שהתמקד במלודיות פולקיות יפיפיות וזכה להערכה רבה.

 

אלבומה החמישי של הלהקה Puzzles Like You שהוקלט בניו יורק והופק על ידיVictor Van Vugt (פי.ג'יי הארווי, ניק קייב ועוד) יצא ב-2006 ונחשב לאלבום הקומוניקטיבי ביותר שלה עד היום. 

תגובות