מדריך

תנו לו בסקסופון

קנת' גורליק, הידוע בשם הבמה קני ג'י, מגיע להופעה אחת בישראל עם המופע "Heart and Soul", מלווה ב 5 נגניO

היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב, 10-04-2011 20:30

תגיות: היכל התרבות, קני ג'י

75 מיליון עותקים שנמכרו מ- 23 האלבומים שהוציא במהלך שלושת העשורים לפעילותו המוסיקלית הפכו את קני ג'י  לכוכב על בארצות הברית  ובעולם כולו. קני, המשלב ביצירותיו אלמנטים של R&B, ג'אז, פופ ומוזיקה לטינית זכה ב-1994 בפרס הגראמי על היצירה "Forever in Love". והחל מ-2003 הוא מדורג במקום ה-25 ברשימת ה-RIAA המדרגת את האמנים שמכרו הכי הרבה תקליטים בארצות הברית.

 

קני נולד בסיאטל שבמדינת וושינגטון. הפעם הראשונה שבה נחשף לכלי שיהפוך את חייו  הסקסופון הייתה כאשר האזין לנגן בתוכנית של אד סאליבן. הוא למד נגינה בהדרכתו של החצוצרן ג'ראלד פפיסטר, התאמן בנגינה בעיקר בעזרת תקליטים (כגון אלו של גרובר וושינגטון הבן), וניסה לחקות את הקולות ששמע. סגנון נגינתו הושפע מסקסופוניסטים כגון גרובר וושינגטון הבן ומילותיו מהמילים של בארי מנילו. 

 

הקריירה שלו כמוזיקאי החלה כאשר קיבל עבודה כסקסופוניסט סולו ב-Barry White's Love Unlimited Orchestra ב-1973, לאחר שבארי וייט התרשם מכשרונו.  ב-1982 הוא חתם על חוזה עם חברת אריסטה רקורדס, לאחר שנשיא הלייבל קלייב דייוויס האזין לביצוע שלו לשיר "Dancing Queen" של להקת אבבא. הוא הוציא לאור אלבומי סולו רבים ושיתף פעולה עם מגוון אמנים כגון אנדראה בוצ'לי, ויטני יוסטון, פיבו ברייסון, טוני ברקסטון, נטלי קול, סטיב מילר, דאדלי מור, מייקל בולטון, סלין דיון ואריתה פרנקלין.

 

פרסומו העיקרי התרחש ב-1986 לאחר צאת אלבומו הרביעי, Duotones. הכלי העיקרי שבו הוא מנגן הוא סקסופון סופרן, אך הוא מנגן גם על סקסופון אלט וטנור כמו גם על חליל צד. ב-1997 הוא זכה במקום בספר השיאים של גינס לאחר שניגן על סקסופון במשך הזמן הארוך ביותר שתועד. באותה שנה השיר "Havana" מהאלבום The Moment עבר עיבוד מחדש על ידי ה־DJ-ים טוד טרי וטוני מוראן, ויצא לאור במועדוני ריקודים בארצות הברית. גרסא זו נחשבה באותה תקופה לפופולריות מאוד, ודורגה במקום הראשון בטבלת ה-Hot Dance Club Play של הבילבורד.

 

ב-29 ביוני 2010 הוציא את האלבום "Heart and Soul" ברוח קלאסיקות B&R שהוא גדל עליהן. לאחר הוצאת האלבום יצא לסיבוב הופעות עולמי במסגרתו יגיע להופעה אחת בלבד בהיכל התרבות בתל אביב.


 

תגובות