מדריך

Like it Was Written in My Soul

ערב מיוד לציון ארבעים שנה לאלבומו של בוב דילן 'Blood On The Tracks', עם עוזי רמירזף הדרה לוין ארדי ועוד

אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 20-01-2015 20:00

תגיות: בוב דילן, אוזןבר, Blood On The Tracks

בוב דילן. 
זה שמקפיד לשָטות ולהדהים את כל אוהביו בו זמנית פעם אחר פעם; זה שבמילותיו שינה חיים של יותר אנשים על כדור הארץ מאשר כל משורר רוק אחר; זה שסוחף אחריו כמשיח מיליוני אנשים ששותים בצמא כל מילה שלו כבר יותר מיובל שנים, אבל מתנער מכל לקיחת אחריות ועושה רק מה שמתחשק לו ומתאים לו. 

בדיוק לפני 40 שנה הוא הוציא עוד אלבום ששינה את ההיסטוריה. 
עוד אלבום אמרנו?  אז בעצם ממש לא: 'Blood On The Tracks' שיצא ב-20 לינואר 1975 הוא אלבום כל כך מטלטל, מבלבל, סוחט דמעות וצמרמורות, אולי יותר מכל אלבום אחר של דילן. כזה שמכניס לך את הסכין ולא מפסיק לסובב, עד שאתה מוצא את עצמך צורח מכאב ורק מבקש עוד. 

קצת פיקנטריה:
10 שירים שדילן כתב בזמן גיהנום הגירושים מאשתו הראשונה, שרה. על שירים אלו אמר בנו ג'ייקוב דילן, שכשהוא מקשיב להם הוא בעצם שומע את הוריו מתווכחים בסלון.
הוד דילניותו עצמו כמובן הכחיש זאת וטען תמיד שהאלבום בכלל מושפע מקובץ סיפורים קצרים של צ'כוב. והוא אינו כותב על חייו האישיים.
זה אלבום ששורה ארוכה של אנשים מצביעים עליו כאלבום דילן המועדף עליהם, מברק אובמה ועד אהוד בנאי.

ההישג המוזיקלי של האלבום הזה הוא עצום ובלתי נתפס בכל רמה. טקסטואלית, מלודית, הפקתית. הכל יחד מתפוצץ על פניו ואל אוזניו של המאזין ולא מרפה. שיר אחרי שיר דילן מראה לנו שאנחנו יודעים הכל על אהבה ובסופו של דבר לא יודעים כלום.

הערב, בדיוק 40 שנה ליום יציאתו של האלבום, יעלו ויבואו הקצפת של אמני האינדי/פולק בארץ שדילן זורם בדמם:

עוזי רמירז, Russo & Weinberg, הדרה לוין ארדי, עמוס צימרמן, מיה יוהנה, דניאל דור, שגיא איילנד, נועה בביוף, שני פלג, Ori Ronen, יונתן זילברשייד, יונתן גלעדי עם ענבר הפטר ואייל סוכר, ועוד.

תגובות