מדריך

הפסנתרן

פסנתרן הג'אז האמריקאי, בראד מלדאו, מגיע לישראל להופעה אחת בלבד שתשלב בין ג'אז למוזיקה קלאסית ורוק'נ'רול

אמפי שוני, בנימינה, 18-07-2011 20:30

תגיות: בראד מלדאו, אמפי שוני

הפסנתרן האמריקאי בראד מלדאו, אגדת-ג'אז-בהתהוות, פרץ את גבולות סצנת הג'אז דרך סינתזה מבריקה בין ג'אז למוזיקה קלאסית ורוק'נ'רול:  פרט ליצירותיו המקוריות הוא צבר מוניטין של אדריכל-טכניקה מיומן בעל אוזניים ביונית, המתזז על קלידי-הפסנתר עיבודים וירטואוזיים (על סקאלה כמעט בלתי אפשרית) לקלאסיקות-רוק כמו ניק דרייק, רדיוהד, סאונדגרדן, ביטלס, וניק קייב.

 

מלדאו החל את דרכו בטריו חורך-במות שנוסד ב1990, ומ-1996 עד 2002 שחרר תשעה אלבומים בוורנר: ,אלבום עם המוזיקאי והמפיק ג'ון בראיין, אלבום עם הבאסיסט לארי גרדיאר+ המתופף ג'ורג' רוסי, חמישה  עם דה ארט אוף דה טריו: ושני אלבומי סולו. ב-2003 הוחתם בנונסאץ' ושם למעשה הגיעה הפריצה הגדולה עם מלדאו טריו (המתופף ג'ף באלארד), שאלבומה הראשון  יצא ב2005, שלוש שנים לאח מכן, ולאחר שגמעו קילומטרים של יבשות ובמות, יצא אלבום כפול לשלישייה- הקלטה של הופעה חיה, במרץ 2010 יצא אלבומו האחרון של מלדאו, בו למעשה משתפים פעולה כמעט כל הוירטואוזים שניגנו עימו מתחילת דרכו: המפיק ג'ון בריון, המתופף ג'ף באלארד, הבאסיסט לארי גרנדיאר, הפרקשיוניסט מאט צ'מברליין והמגה-סקספוניסט ג'ושוע רדמן.

 

 

במקביל לקריירת הסולו, מלדאו שיתף פעולה עם כמה מענקי הג'אז הפעילים היום: ג'ושוע רדמן, פט מתיני, צ'ארלי האדן, לי קוניץ, מיכאל ברקר, אבישי כהן,  וויין שורטר, ג'ון סקופילד, צ'ארלס לוייד, פטר ברנשטיין, קורט רוזנווינקל, מארק טרנר. בנוסף נטל חלק בפס-קול סרטו של סטנלי קובריק "עיניים עצומות לרווחה" וסרטו של וים ונדרס   (שאף הוקלטו) במקביל Carnegie Hall"מלון מיליון דולר" וחיבר שתי יצירות לסופרן ופסנתר עבור לפרויקטים ושיתופי פעולה דומים נוספים בפריז ולונדון.

 

 

תגובות