מדריך

מחלקת ארט

צמד מפיקי טכנו-האוס Art Department חוזר לבלוק לסט בק טו בק מיוחד עם הדי ג'יי והמפיק Damian Lazarus

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 21-07-2016 23:30

תגיות: ארט דיפרטמנט, Art Department, בלוק, DAMIAN LAZARUS

Art Department::

עם שורה של ריליסים תחת הלייבל של לזרוס Crosstown Rebels והלייבל No.19, ארט דיפרטמנט הציגו לעולם את הסאונד החדש שרקחו: בייסליינים עמוקים ואפלים, מוגשים עם טוויסט של פ'אנק, טכניקת הפקה מדויקת בסאונד מסתורי, עמוק ורטוב, מקצבים שמזיזים את מערכת השרירים האנושית בצורה מושלמת, ומעל כל אלה, מרחפים בעדינות הווקאלז האפלוליים ומלאי הנשמה של גלסגאו. עם תוצאה כל כך שמיימית, אין ברירה אלא להסיק שהחיבור הזה היה כתוב בכוכבים.
במהירות מטאורית, הצמד הפך לשם בינלאומי לוהט, עם סינגלים ורמיקסים מהפנטים וחורכי רחבות, חלקם ראויים לתואר פורצי דרך - הגדול שביניהם הוא "Without You", שהגיע למקום הראשון בסיכום השנה של RA לשנת 2010. אלבום הבכורה שלהם "The Drawing Board" סחף גם הוא ביקורות נלהבות, ובמהרה, מצאו את עצמם ארט דיפרטמנט בחזית הקדמית של התעוררות דיפ האוס בינלאומית. מבקרים מסויימים ניסו לסווג את המוזיקה של ארט דיפרטמנט כ-Gothic Funk (או Gunk), בניסיון להגדיר את האווירה המהפנטת והלילית שיוצר הצמד. אך שועלי האנדרגראונד הוותיקים מגחכים לשמע הגדרות שטחיות, ומעדיפים להתייחס למוזיקה שלהם כחוצת ז'אנרים ועל-זמנית, סיבוב סולפולי על האוס עתידני שיעמוד במבחן הזמן ויישמע חדש גם בעוד עשור. כיום, וייט וגלסגאו מתכוננים לאלבום חדש ובינתיים מכינים את הקרקע עם האוסף "Social Experiment 003" שיצא בפברואר השנה. זהו הביקור הראשון של השניים בבלוק.

Damian Lazarus::
הוא מכונה השר האפל, מלך השוטים או פשוט ווירדו, הוא נולד במזרח לונדון, שם הקים את אחד מהלייבלים המובילים בסצינה והפך לחבר של קבע במסדר תקליטני העל של היבשת, אבל כיום הוא גר בחווה חקלאית מבודדת באיטליה וכשהוא לא מדלג בין גיגים בסירקולו DC10 איביזה ורובוט הארט מדבר נבדה ברנינג מן, או מנצח על הרכבי ענק של זמרים פקיסטנים, מתופפים מצריים, פסנתרני ג'אז ותזמורות כלי מיתר בקומונת היפים במקסיקו, תוכלו למצוא אותו משקה את שיחי העגבניות ושדות המלפפונים שלו בחווה, או מתקשר עם ישויות ממימדים אחרים במקומות ההזויים ביותר שאתם לא יכולים להעלות על הדעת. קבלו את אחת מהדמויות המשפיעות ביותר בסצינת האנדרגאונד של ההאוס האירופאי - התקליטן, המפיק, ועכשיו גם המוזיקאי המוביל של Ancient Moons, הלהקה שהקים, הקוסם האפל דמיאן לאזרוס בדרך לתל אביב.

הנה טעימה מ-Art Department:

 

 

תגובות