מדריך

רייב נגד הכיבוש

להקת לנסז עושה את כל הדרך מבאר שבע לתל אביב להופעה משותפת עם ההרכב קטמין בערב פתיחת תערוכת 40 שנה לכיבוש

בית הספר מנשר לאמנות, 07-06-2007 20:00
רייב נגד הכיבוש

להקת לנסז מגיע לביקור נדיר יחסית בתל אביב במסגרת הופעה כפולה עם להקת קטאמין. לנסז היא להקתו של הסולן הערבי ישראלי ג'ואן ספדי, אשר הוקמה לראשונה ב-1998 בעיר העתיקה של באר שבע. ג'ואן שכר בית נטוש באיזור עם אשתו כיום, יסמין, וגרם לאנשים לבוא לבית לעשות קצת רעש. במשך השנים התחבר ספדי עם יוחנן קרסל ודוד פרץ וב-2001 יצא אלבום הבכורה של לנסז, Short Cuts. לאחר כשנתיים יצא האלבום ID בלייבל Audiocollage ומאז מופיעים חברי הלהקה עם שירים משני האלבומים ושירים חדשים, בהרכבים משתנים ועובדים על אלבום שלישי שכבר נמצא בקנה. 

קטמין הם הרכבו של הסינגר-סונגרייטר אסי תג'ר, אשר החל את הפרויקט לבדו ב-EP בכורה שיצא לפני כשלוש שנים, מאוחר יותר הצטרפו אל תג'ר גם אורי פרוסט, חגי פרשטמן וזואי פולנסקי. קטמין הוציאו השנה את אלבומם השלישי Forest of Bobo שהיה אלבום אקוסטי המשלב נויז בצורה מתוחכמת. שלושה חברי הלהקה תג'ר, פרשטמן ופולנסקי פעלו גם תחת השם Ex-Lion Tamer כלהקת נויז אקלקטית המסיימת את דרכה השבוע לאחר שהשלושה החליטו להישאר תחת שם אחד בלבד, קטמין. 

ההופעות מתקיימות במסגרת פתיחת התערוכה "מעשה מדינה", תערוכה הנפתחת במלאת 40 שנה לכיבוש הגדה המערבית ועזה. התערוכה היא ניסיון ראשון לשרטט קווי מיתאר להיסטוריה חזותית של הכיבוש. מדובר בתערוכה היסטורית, בקנה מידה מוזיאלי הן מבחינת היקפה והן מבחינת המחקר שקדם לה. דימויים רבים מאלה שיוצגו משני העשורים הראשונים של הכיבוש טרם הוצגו ועדין לא נשזרו בנרטיב היסטורי המתחקה אחר הפרוייקט הלאומי המרכזי של מדינת ישראל בעשורים האחרונים. בתערוכה יוצגו תצלומים שנאספו ממקורות משני הצדדים, זה הפלסטיני וזה הישראלי, מן השנים הראשונות לשליטה הישראלית בשטחים.

פתיחת התערוכה "מעשה מדינה" עם הופעות של לנסז וקטמין , חמישי ה-7.6, 19:00, בית הספר מנשר לאמנות, דוד חכמי 18, תל אביב.

התערוכה תיסגר ב-11.7. שעות פתיחה: א-ה: 11:30 - 19:00. שישי: 11:30-14:00.

תגובות