מדריך

באזז מוצדק

באזזקוקס, הלהקה המיתולוגית ממנצ'סטר, מהבולטות והמשפיעות בגל הפאנק והרוק'נרול מאז שנות השבעים ועד היום, מגיעה לישראל להופעה חד פעמית עם הלהיטים המוכרים לצד שירים חדשים

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 15-03-2011 21:00

תגיות: חו"ל, בארבי, באזזקוקס

באזזקוקס - הלהקה המיתולוגית והמוערכת ממנצ'סטר היא מהלהקות החשובות, הבולטות והמשפיעות בגל הפאנק והרוק'נרול מאז שנות השבעים ועד היום.

 

הלהקה, שנוסדה ב1975 ע"י פיט שלי והווארד דווטו, צמחה במנצ'סטר, עיר הפועלים שחוברה לה יחדיו והצמיחה כמה מלהקות הפנתיאון הממלכה המאוחדת (ע" ניו-אורדר, אואזיס וסטון רוזס). שלי ודווטו אומנם הושפעו מאוד מבשורת הסקס פיסטולס בלונדון, אך לא אימצו את מחאתם הפוליטית, אלא את הלהט, האנרגיה והתזזיתיות: הם הציעו תפיסה רומנטית של הפאנק, דרך פיזמוני פופ-פאנק מלודיים, קצרים, מהירים וחצופים המבוססים על מלל קליט הנדחס לתוך ליין גיטרות מעקצצות וקצב בסיסי חזק.


הלהקה גילתה רוח חלוצית, כשבמהלך הוצאת האי.פי הראשוןi החליטה שלא לחתום באחד הלייבלים הפעילים בשוק המוזיקה, אלא להקים לייבל פרטי בלתי-תלוי ועצמאיii, מה שהפך בבוא היום לאחד הפרקים הראשונים בדברי ימי המושג "אינדי", שזכה גם זכה להצלחה מסחרית, מה שהוביל אותם במהרה למעמד סלבריטאי במחתרת המוזיקה הבריטית.

 

בהופעתם הראשונה בישראל, צפויים הבאזזקוקס לשגר כמה מלהיטיהם המוכרים לצד חומרים חדשים.

תגובות