מדריך

החיים זה פיקניק

פיקניק בבית העיר - דנה קסלר, כתבת תרבות, מבקרת מוסיקה, מרצה ומוסיקאית אינדי מדברת על הולדת האינדי – סגנון מוסיקלי ולא רק...ואחרי עוזי רמירז במופע סולו המורכב מגיטרה, בייס דראם, אפקטים ושירה

בית העיר, ביאליק 27, תל אביב, 04-02-2011 12:00

תגיות: אינדי, עוזי רמירז, בית העיר, פיקניק בעיר, דנה קסלר

פיקניק בבית העיר הוא פרויקט אמנות רב תחומי הכולל תערוכת פוסטרים שמציגה מבחר ססגוני ומגוון של דימויים מחמשת גליונות מגזין פיקניק שפורסמו עד כה. בנוסף הוקם במיוחד לכבוד התערוכה אולפן מוסיקה בניהולה של קבוצת טבק, המשדר מתחנת הרדיו האינטרנטית סטים חיים של מוסיקאים מובילים שמתארחים באולפן מדי יום. את חלל גלריות המוזיאון  עיצב במיוחד לתערוכה המעצב הוותיק, דן ריזינגר, חתן פרס ישראל לעיצוב לשנת 1988.

 

 

במפגש ביום שישי ה –4.2.11 החמישי בסדרת מפגשי ימי שישי בבית העיר, תדבר דנה קסלר, כתבת תרבות, מבקרת מוסיקה, מרצה ומוסיקאית אינדי, על הולדת האינדי.  "בשנות השמונים הייתה קורלציה כמעט מוחלטת בין אינדי למוסיקה אלטרנטיבית – היום כבר אין שום קשר". בהרצאה בבית העיר תנסה קסלר לבהר שאלות כמו מה זה אינדי? מהם מאפייניו וחוקיו? איך הוא התחיל? איך הוא השתנה לאורך הדורות? הרצאה שעושה סדר באחד המונחים השחוקים, אך גם המבלבלים, של תרבות הפופ.

 

ואחריה - הופעה live של עוזי רמירז - בשנים האחרונות עוזי פיינרמן נחשב לאחד הכשרונות הגדולים והמדוברים היום במוזיקה הישראלית. אחד הגיטריסטים המבוקשים בארץ, רבע בום פם בעבר, שליש האחים רמירז בהווה ומאה אחוז כישרון. בין היתר ניגן ומנגן עם הדג נחש, קרולינה, קותימן אורקסטרה ועוד. בהופעה בבית העיר יופיע עוזי עם שירים ישנים וחדשים מאלבומו החדש Lick My Heart שמוקדש לאהבתו הגדולה של עוזי: אמריקה של פעם, זו שנעה בין מחוזות הפולק, בלוז, מוזיקה קלאסית Fאנק והרוק'נ'רול הקלאסי מהתקופה שרוק'נ'רול היה שווה שיער ארוך.

 

 

 

 

תגובות