מדריך

תפסו ת'בלוז

הלבונטין7 מציג - בלוזפסט - פסטיבל בלוז שמציג את הבלוז בהקשר למגוון המסורות המוסיקליות השונות שאימצו אותו. הערב - Delta 5 Blues Band מארחים את Roy Young, אבטה בלוז, Black seeds (רביד כחלני) וצ'יקן בלוז (אדם שפלן, אורי כנרות ורם גבאי)

לבונטין 7, תל אביב, 24-01-2011 20:00

תגיות: בלוז, לבונטין7, בלוזפסט

במשך יומיים יעלו על במת לבונטין 7,  שמונה ממיטב ההרכבים והיוצרים במחווה למסורת הייחודית של מוסיקת הבלוז. ייחודו של הפסטיבל בכך שמציג את הבלוז בהקשר למגוון המסורות המוסיקליות השונות שאימצו אותו לחיקן. ביומיים, הקהל ייחשף לבלוז המסורתי, ולהשפעות הבלוז על מוסיקת הפולק, הרוק והג'ז האמריקאי,  דרך השפעות הבלוז על מסורות מוסיקליות של צפון אפריקה ואף אתיופיה ועד השפעותיו של הבלוז על מוסיקה ישראלית עכשווית.  

 

20:00

Delta 5 Blues Band מארחים את Roy Young - מבצעים שירים המשקפים את תולדות הבלוז, על רקע ההיסטוריה הסוערת של הקהילה האפריקנית- אמריקנית,  החל בראשית המאה העשרים ושירים של חברי הלהקה במגוון סגנונות.   בחירת הרפרטואר מונחית על ידי העדפת חומרים שיש בהם, מבחינה מוזיקלית, משהו מיוחד, שונה ומקורי, חורג מהסטנדרט המוכר והידוע.   השירים מושרים בשפת המקור, אנגלית. הדלתא בלוז בנד מארחים את רוי יאנג, זמר נשמה רב עוצמה יליד ג'מייקה שעשה את ישראל לביתו ועם זאת מופיע רבות בכל רחבי העולם.

 

Abate Blues - פרויקט בלוז ייחודי של הסקסופוניסט והזמר ממוצא אתיופי אבטה בריהון. בפרויקט זה מבצע אבטה מוזיקת נשמה ובלוז שמושפעת מג'ז, מוזיקה אתיופית, וצפון אפריקאית. מופיעים עם אבטה הרכב האולסטאר שכולל את עומרי מור (פסנתר), עמוס הופמן (גיטרה) אברי בורכוב (בס) ואלון יופה (תופים).

 

 

22:00

Chicken Fish - פרויקט שנוצר במיוחד לכבוד פסטיבל הבלוז בניצוחו של אורי כנרות, מהנגנים הבולטים באינדי הישראלי, חבר בבום פם וגם בבלקן ביט בוקס, עם אדם שפלן בבס ורם גבאי בתופים.

 

Black Seeds - רביד כחלני, פרץ לתודעה הציבורית בעקבות השתתפותו כזמר בפרויקט של עידן רייכל. כעת הוא מוציא לאור את המוסיקה שלו "ימן בלוז" מגובה בנבחרת חלומות של נגני הג'אז/מוסיקת עולם על קו ת"א-ניו יורק. לבלוז פסט הרכיב כחלני במיוחד פרויקט אולסטאר עם אגדות המוזיקה הישראלית אפרים שמיר ואלון אולארצ'יק, הפסנתרנית והזמרת מאיה דוניץ, הגיטריסט עוזי רמירז, נגן העוד אמנו קמפינו, הפרקשניסט רוני עברין והמתופף אמיר ברסלר. חגיגת בלוז, מוזיקת נשמה, ג'ז ומוזיקה צפון אפריקאית!

תגובות