מדריך

בלוז מקומי

הלבונטין7 מציג - בלוזפסט - פסטיבל בלוז שמציג את הבלוז בהקשר למגוון המסורות המוסיקליות השונות שאימצו אותו. הערב - לייזר לויד, הקולקטיב, עוזי רמירז וישראלים/פעולה/סקס בהופעות מיוחדות, שנבנו במיוחד עבור הפסטיבל

לבונטין 7, תל אביב, 23-01-2011 20:00

תגיות: בלוז, לבונטין7, בלוזפסט

במשך יומיים יעלו על במת לבונטין 7,  שמונה ממיטב ההרכבים והיוצרים במחווה למסורת הייחודית של מוסיקת הבלוז. ייחודו של הפסטיבל בכך שמציג את הבלוז בהקשר למגוון המסורות המוסיקליות השונות שאימצו אותו לחיקן. ביומיים, הקהל ייחשף לבלוז המסורתי, ולהשפעות הבלוז על מוסיקת הפולק, הרוק והג'ז האמריקאי,  דרך השפעות הבלוז על מסורות מוסיקליות של צפון אפריקה ואף אתיופיה ועד השפעותיו של הבלוז על מוסיקה ישראלית עכשווית.  

 

 

20:00

 

Lazer Lloyd – ההרכב שהוקם על ידי הגיטריסט החסידי לייזר לויד שהיה חתום בלייבל "אטלנטיק" הנחשב בארצות הברית והחליט "לעשות עליה" ולנגן בלוז בארץ הקודש.  ההרכב גם הוחתם בלייבל  Rafa Records ואף הופיעו כלהקת חימום בהופעתו של גיטריסט הבלוז האגדי Snowy White בישראל. הסינגל הראשון מתוך האלבום- Set My Soul Free- זכה להשמעות ברדיו המקומי ולביקורות משבחות.

 

ACollective – בחזרה לשורשים ולנתיבי הצד. רגע לפני השקת האלבום החדש עושים הקולקטיב עצירה במסע הארוך, משקיפים לאחור אל החומרים שעיצבו חלק בדמותם ומנופפים אליהם לשלום. ג'אם בלוזי בשילוב מחוות קטנות לאמנים גדולים, קריצות למקורות וגם למקוריים.

 

 

יחציחצ

 

22:00


Uzi Ramirez - אחד מנגני הגיטרה המבוקשים בארץ, חבר בום פם לשעבר ושליש מהאחים רמירז, בהווה – לאחר אלבום בכורה של שלישייתו עם חומרים שמבקרים במחוזות הפולק, בלוז, מוסיקה קלאסית, ניצני הפאנק והרוקנ'רול.

 

ישראלים/פעולה/סקס (אורחים מיוחדים חמי רודנר ויהודה עדר). חברי הלהקה הם שניים מחברי להקת זקני צפת לשעבר, יובל קיינר ותום מוכיח, וכן תמיר שקולניק שליווה את מאור כהן בשני אלבומי הסולו שלו. סגנונה של הלהקה מושפע מלהקות רוק משנות השישים וטקסטים הומוריסטיים. ישראלים/פעולה/סקס יארחו את חמי רודנר ואת יהודה עדר לסט בלוזי ישראלי במיוחד.

 

תגובות