מדריך

רקוויאם למנוול

שחר אבן צור משיק את "רקוויאם למנוול", אלבום ומופע חדש בו הוא מגיש ממגוון הלהיטים של סרג' גינצבורג, בעברית. אורחת: מאיה מרון

אוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 17-01-2011 20:30

תגיות: אוזןבר, שחר אבן צור

כבר מילדותו נחשף שחר אל נפלאות המוזיקה הצרפתית, שהייתה חלק מפסקול הילדות של בית הוריו. עם השנים זכתה יצירתו של גינזבורג בפרט לחיבה מיוחדת ולמקום של כבוד בלקסיקון המוזיקלי שלו. הרצון להעניק פרשנות חדשה לשיריו החל כבר ב- 1997 כשהתגורר ופעל בניו יורק. באותם ימים ניגן שחר עם להקתו "The 527's". בהופעותיהם ביצעו בין היתר גרסה לשירו של גינזבורג "ss in uruguay"

ב-2009 הצטרף שחר אל שורות התיאטרון, כשהפיק מוזיקה מקורית להצגתו של עמוס גיתאי "מלחמת בני אור בבני חושך". ההצגה, בכיכובם של ז'אן מורו ואריק אלמוזנינו, פתחה את פסטיבל אביניון שבפרובנס. אלמוזנינו הגיע להשתתף בהצגה רגע לאחר שסיים את הצילומים לסרטו של יוהן ספאר "גינזבורג", המשלב ביוגרפיה ומוטיבים עלילתיים, ועוסק בחייו של סרג' גינזבורג, שאת דמותו שיחק אלמוזנינו בתפקיד הראשי.

השירים של גינזבורג, אם כן, היו הפסקול לחייו של שחר במשך אותה תקופה בצרפת. הם נוגנו מדי ערב, על ידי צוות ההצגה שהתקבץ בחצר המלון לאחר יום חזרות מפרך ... האווירה " הפרובנסאלית" המיוחדת, הססגוניות שסבבו אותו, וגם לילות שטופי יין ומוזיקה, החזירו את שחר לארץ עם רעיון, שהתרקם עם הימים למציאות : 


זהו פרויקט מוזיקלי ראשון מסוגו בישראל, שבמסגרתו יבצע שחר את שיריו של גינזבורג בתרגום לעברית. את צאת האלבום ילוו סדרה מיוחדת של ערבים המוקדשים כולם לשיריו ופועלו של סרג' גינזבורג בשיתוף אמנים מתחומים שונים . 

ג'רר בן חמו, קולנוען ושחקן צרפתי שחי בישראל, נרתם לעזור במשימת תרגום השירים לאלבום, כשבשלב הראשון נבחרו עשרה שירים של גינזבורג מכל הזמנים. התקליט כולו הוקלט בסלון ביתו של שחר, יחד עם יהל דורון, חברו הטוב של שחר והגיטריסט המלווה אותו ב- 5 השנים האחרונות. 


תגובות