מדריך

אפריקנית אני מדברת אליך

ערב אפרו-גרוב מיוחד - הופעה חיה של הרכב המוסיקה האפריקאית KABAKO שמארח את MAMADOU FOMBA, רקדן/זמר ממאלי . לפני ואחרי ההופעה ינגנו דיג'ייז לויאל, קיסלוק ולרוז

האוונה קלאב, דרך השלום 5, תל אביב, 29-12-2010 22:30

תגיות: קיסלוק, קבקו, לויאל, מוסיקה אפריקאית, האוונה קלאב, לרוז

KABAKO הוא הרכב המבצע מוזיקה שורשית שמקורה בבורקינה פאסו שבמערב אפריקה ,עם השפעות מסגנונות מוזיקליים כגון:פאנק ,ג'אז,רוק ,ראפ,רגאיי ועוד. החיבור הראשון שנוצר ב "קבקו" היה בבורקינה פאסו בשנת 2001 בין שחר קצ'קה ליוני אוחנה. שם החל מסע של השניים סביב המוזיקה ,החיים ,התרבות השבטית והיצירה המשותפת. ב 2007 לאחר שכל אחד מהשניים הפך את המוזיקה האפריקאית לחלק משמעותי בחייו, שבו יחדיו לבורקינה בשנית.שם למדו על כלים מסורתיים ייחודיים: בלאפון (קסילופון אפריקאי) ונ'גוני (נבל אפריקאי( ואף למדו לבנותם ופתחו את חברת calabasi instruments. כלים אלו עתיקי יומין ,בעלי משמעות גדולה בהווי החיים האפריקאי בעבר ובהווה.

בבורקינה נוצר הרעיון של "קבקו" - פרויקט מוזיקאלי ייחודי שעושה עיבודים מודרניים לאותם מקצבים ושירים עתיקים. משמעות המילה "קבקו" היא השראה. מהמוסיקה השורשית. ונתינת הפרשנות של כל חבריי ההרכב של המוסיקה הזאת לקהל.  להרכב הצטרפו חן מאיר על כלי הקשה ואורי קליינמן על הבס ומיכאל אבגיל על התופים. ביחד החמישה עבדו על חומרים ובמשך הזמן היצטרפו אנשים רבים שרצו לקחת חלק בפרויקט, זמרות , רקדנים ורקדניות, כלי נשיפה . ביחד הם יצרו את אלבומם הראשון שבו טעמים ייחודיים מרקעים שונים של כל אחד מחברי ההרכב. 


קבקו הם: שחר קצ'קה – נ'גוני(נבל אפריקאי), יוני אוחנה – בלאפון(קסילופון אפריקאי), אורי קליינמן – גיטרה בס, חן מאיר – כלי הקשה, מיכאל אבגיל – תופים. גלעד רונן – כלי נשיפה

 


MAMADOU FOMBA - רקדן, זמר וכוריאוגרף, נולד וגדל בבמאקו שבמאלי, בן למשפחה של רקדנים ומוזיקאים. בגיל 4 התחיל לרקוד, וכבר בגיל 7 השתתף לתחרויות רבות ברחבי מאלי שם פגש את המאסטר Djieli והלך ללמוד אצלו כבן חסותו.

תגובות