מדריך

שירי רחוב

Kriminal Project vs. Oy Division, שני הרכבי מוזיקת רחוב מתאחדים למופע טרום-סילבסטר כפול ושמח

לבונטין 7, תל אביב, 30-12-2010 22:30

תגיות: אוי דיוויז'ן, לבונטין 7, קרימינל פרוג'קט

Kriminal Project

מוזיקת עולם תחתון רוסית ועברית בגישה קברטית

 

שירי ביבים, זונות ושיכורים, רובם מלפני חמישים שנה ויותר, שנאספו על-ידי חברי ההרכב בעבודה מאומצת, זוכים לעיבודים ופרשנויות ברוח תקופתנו, בה הצברים מקללים ברוסית והרוסים מנגבים באבו חסן. חוצפה נשית וייאוש גברי, פרוצה חלוצה ותורכי עם עיני יהלום, אהבה לגנב מצוי והנחמה שבכוסית ערק, ערבות אוקראינה ועמק הערבה – מוצאים את מקומם בשירים מציתי הדמיון והסנטימנט של קרימינל פרוג'קט ומזמינים להציץ על ההוויה האנושית מנקודת מבט חדשה ישנה.

 

בקיץ השנה הקליטה הלהקה מיני אלבום שניתן לשמוע כאן

 

Oy Division

תחיית השטייטל - מוסיקה יהודית מזרח-אירופית שתגרום גם לסבתא שלכם לרקוד

 

ההיסטריה סביב אוי דיוויז'ן החלה כשכמה מהכשרונות המוסיקליים הבולטים בישראל החליטו להשביע את תשוקתם למנגינות יהודיות ממזרח אירופה. המופע שלהם מורכב מריקודים ספונטניים של הקהל וקריאות "אוי!” משולהבות. חברי ההרכב כולם מוסיקאים מהשורה הראשונה. אייל תלמודי (קלרינט ושירה) הוא נגן כלי הנשיפה של בלקן ביטבוקס; נועם ענבר הוא מנהיג להקת הPאנק-פולק המוערכת "הבילויים"; אביחי טוכמן (קונטרבס) מנגן עם My Second Surprise; גרשון לייזרסון (כינור ושירה) הוא מוסיקאי בולט בחוגי המוסיקה הדתית; אסף תלמודי (אקורדיון) הוא אחד המפיקים המוסיקליים העסוקים בישראל.

 

אוי דיוויז'ן אינם שואפים ליצור גרסה מעודכנת של הכליזמר, הם משחזרים ומחיים את המוסיקה היהודית הכמעט-נכחדת מלפני מלחמת העולם השנייה, באותה הדרך שביצעו אותה אז. אוי דיוויז'ן משלבים בין קטעים אינסטרומנטליים, ריקודי חתונות, שירי פולק וקטעים תיאטרליים מלאי פאתוס, כל זה בלהיטות ומרץ של פאנקיסטים! האותנטיות של המוסיקה הושגה ע"י הקשבה מוקפדת להקלטות כליזמר מתחילת המאה ה-20. חברי ההרכב מסבירים את משיכתם לז'אנר בתור דרך להתחבר לשורשים שלהם כמו גם  כמחאה נגד התרבות הישראלית העכשווית.

 

תגובות