מדריך

בן אדם, מה לך נרדם?

הערב במסגרת פסטיבל "זמן פיוט" - קובי אוז, שאנן סטריט ומורין נהדר מדברים ושרים על מהפיכת הפיוט

אודיטוריום מרכז ברודט, צייטלין 22, תל אביב, 28-12-2010 21:00

תגיות: מורין נהדר, שאנן סטריט, פיוט, קובי אוז, מרכז ברודט

פסטיבל "זמן פיוט" שיזם ומפיק "מרכז ברודט לתרבות יהודית" של עיריית ת"א בשיתוף "ידידי השכחת" של "בית הלל" נועד להעניק לפיוט את הכבוד הראוי לו ולהעמידו במרכז תשומת הלב הציבורית. במשך 3 ימי הפסטיבל יתקיימו מופעים ואירועים המחברים בין ההוויה התרבותית הישראלית העכשווית לבין אוצרות התרבות בני אלפי השנים המשתקפים בפיוטים. להבדיל ממופעים של ערב אחד, רצף אירועי הפסטיבל, שבחלקו מוקדש גם לערבי פיוט ושיח, מאפשרים להעמיק בטקסטים הנפלאים של הפיוטים וברעיונות העומדים מאחוריהם.

 

"בן אדם – מה לך נרדם":

קובי אוז, שאנן סטריט ומורין נהדר מדברים ושרים על מהפיכת הפיוט. באולם החדיש והאינטימי של מרכז ברודט יקיימו שלושת המוסיקאים מופע המשלב שיר ושיח בו יציגו את משנתם ודעותיהם האישיות על השינויים שהתחוללו בחברה הישראלית בשנים האחרונות, ואיך זה קשור לפיוטים שהפכו חלק בלתי נפרד מהנוף המוסיקלי שלנו.

 

 

המופע יישזר בשירה, נגינה וקריאה מתוך טקסטים שכתבו הם עצמם או מתוך כאלה שהזדמנו להם בדרכם, אשר נכתבו לפני מאות ואלפי שנים. בין לבין הם ידברו גם על נושאים רלוונטיים כמו הרצון לשמר או לחדש, האם להיות חלק או לצאת כנגד, זאת מתוך ואל מול המתרחש בחברה הסובבת אותם, מנקודת מבטם ובגובה העיניים. 


 

תגובות