מדריך

Testing 1-2-3

לרגל יום האיידס הבינלאומי - מופע מיוחד למען הגברת מודעות למחלה, בהשתתפות: כנסיית השכל, תמר אייזנמן, גבע אלון, בום-פם, טרי-פויזן, קוואמי, עוזי רמירז ואביגיל רוז

קומפורט 13, תל אביב, 30-11-2010 21:00

ב-1 בדצמבר יצוין ברחבי הגלובוס יום האיידס העולמי. תאריך זה, המוקדש להזדהות עם המאבק במחלה, יצוין בישראל באמצעות אירועים שונים להעלאת המודעות בחסות הוועד למלחמה באיידס. ב-30 בנובמבר, ערב יום האיידס העולמי, ייערך Rock4Life 2010 – מופע רוק מיוחד שיזניק את אירועי חודש המודעות.

 

מסורת ה-Rock4Life יוסדה בישראל בשנה שעברה בהשראת מיזמים דומים בעולם. השנה, כחלק מהקמפיין לעידוד בדיקות HIV, המופע ייערך תחת הסיסמה Testing 1-2-3. במהלך כל האירוע, תחנה בסמוך למועדון הקומפורט 13 ניידת בדיקות אנונימיות ותאפשר לכל באי המופע להיבדק בחינם. בעידן הטיפול התרופתי, גילוי מוקדם של HIV הוא ההבדל בין מחלה שאפשר לטפל בה ולחיות עמה שנים ארוכות לבין סיבוכים מסכני חיים.  

 

יונתן קרני, מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס: "בהיעדר השקעה לאומית בנושא המניעה, אנו ממשיכים לחפש דרכים יצירתיות כדי להביא את הנושא למרכז הדיון הציבורי. לא מדובר בעוד מופע התרמה. הירתמות האמנים למטרה זאת היא אמירה חשובה שמסייעת לנו להעלות את המודעות ל-HIV ולנתץ את הסטיגמה הקשה שמזינה את האפליה ממנה סובלים כל נשאי הנגיף".

 

 

מדי יום מתגלים בעולם למעלה מ-7,400 בני אדם שנדבקו ב-HIV. בממוצע, לפחות אחד מהם – ישראלי. הרוב המוחלט של ההדבקות החדשות נגרם על ידי אנשים שלא יודעים על נשאותם וזאת אחת הסיבות העיקריות להרחבת חזית ההדבקה. סקר שנתי מיוחד שערך הוועד למלחמה באיידס בשיתוף עם מכון המחקר "מותגים" בשלוש השנים האחרונות גילה כי קרוב ל-70 אחוז מתושבי מדינת ישראל מעולם לא נבדקו. במקביל לנתון מדאיג זה, נרשמה בארץ עלייה במספר המתגלים החדשים אל מול הירידה בגילם הממוצע. בשנים האחרונות דווח על ידי משרד הבריאות על 350-400 נשאים חדשים מדי שנה.

 

יבואו להגביר מודעות: כנסיית השכל, תמר אייזנמן, גבע אלון, בום-פם, טרי-פויזן, קוואמי, עוזי רמירז ואביגיל רוז.

תגובות