מדריך

הרייב הגדול

מרקיורי רייב מגיעה לישראל למופע מיוחד הכולל שני סטים: הסט הראשון יכיל את כל להיטי הלהקה מכל השנים, בגרסא אקוסטית, והשני יכלול מוזיקה אינסטרומנטלית עם ליווי של קטעי וידאו אילמים מהקולנוע האקספרימנטאלי והאוונגרד

רדינג 3, נמל תל אביב, 26-11-2010 22:00

להקת מרקיורי רב הוקמה בסוף שנות ה-80' במדינת ניו יורק שבארצות הברית. בתחילה- הוקמה הלהקה על מנת ליצור פסקולים לסרטים נסיוניים שיצרו הם וחבריהם. את הדמו הראשון שלהם הקליטו באחת ההפסקות מכתיבת הפסקולים. הדמו התגלגל עד לחברת התקליטים הבריטית Jungle/Mint Label אשר יצרו קשר עם הלהקה במטרה להחתימם.

 

באלבומיהם הראשונים ניגנה הלהקה רוק פסיכדלי ואקספירמנטלי, אך עם הזמן הפכה המוזיקה של מרקיורי רב ליותר מלודית. בזמנו, השוו אותם רבות ללהקת The Flaming Lips. (ג'ונתן דונהיו, גיטריסט הלהקה אף ניגן עם הפליימינג ליפס והקליט עימם 2 אלבומים). במהלך תקופה זו הלהקה הופיע בפסטיבלים גדולים כמו Reading Festival באנגליה וכן ב- Royal Albert Hall בלונדון ואף חיממו את בוב דילן בהופעתו באוניברסיטת ייל.

 

בשנת 1991 הוציאה להקת מרקיורי רב אלבום בכורה בשם Yerself Is Steam ובשנת 1993 את אלבומם השני Boces. אלבומיהם הראשונים של מרקיורי רב זכו למעמד קאלט בסצינת המוזיקה האלטרנטיבית, אך מעולם לא זכו לחשיפה משמעותית, למרות שהאלבום Boces זכה להיכנס לרשימת ה- UK Top 50, נוצרו חילוקי דיעות מוזיקלים רבים בין חברי הלהקה, אשר הובילו לעזיבת הסולן- דייויד בקר.

 

 

לאחר עזיבתו של סולן הלהקה, יצא אלבומם השלישי של הלהקה- See you on the other side בשנת 1995 אשר היווה מעין אלבום מעבר, ואלבומם הרביעי  Deserter’s Songs (עם חברי להקת The Band) משנת 1998, הפכו את מרקיורי רב תוך זמן קצר לכוכבי פופ ענקיים. את תפקיד הסולן לקח על עצמו הגיטריסט- ג'ונתן דונהיו. 

 

 

בשנת 2001 הוציאה הלהקה את אלבומה החמישי All Is Dream, אשר הגיע לרשימת ה- UK top 20 Singles וכן למקום #16 ב- UK top 40 singles. (עם השיר The Dark is Rising). את אלבומם השישי הוציאה להקת מרקיורי רב בשנת 2005, The Secret Migration, אשר זכה לתשבוחות רבות ואף נקרא על ידי מבקרים באנגליה ה- Dark Side of the Moon של מרקיורי רב. מיד אחריו יצא אלבום אוסף ב- 2006 בשם The Essential Mercury Rev: Stillness Breathes 1991-2006. 

 

בשנת 2008 פרסמה הלהקה אלבום בשם Snowflake Midnight וכן אלבום אינסטרומנטלי לאינטרנט.

 

לישראל מגיעה הלהקה כחלק מסיבוב הופעות מצומצם באירופה, למופע מיוחד הכולל שני סטים: הסט הראשון יכיל את כל להיטי הלהקה מכל השנים, בגרסא אקוסטית, וכן סט מיוחד נוסף אשר יכלול מוזיקה אינסטרומנטלית במחווה ועם ליווי של קטעי וידאו אילמים מהקולנוע האקספרימנטאלי והאוונגרד.

 

ג'ונתן דונהיו – שירה וגיטרות | שון מקאוויאק (גראסהופר) – גיטרות, קלרינט |

ג'ף מרסל – תופים וקלידים | קרלוס אנתוני מולינה – באס

 

תגובות