מדריך

דון חואן דפדרו

הזמר וגיטריסט הרוק-בלוז הספרדי דפדרו (ח'יירו זוולה) מגיע להופעה אחת בישראל עם להקתו, במסגרת סיבוב הופעות חדש לרגל אלבומו השני "Nubes de Papel"

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 18-11-2010 22:00

הזמר וגיטריסט הרוק- בלוז הספרדי דפדרו (ח'יירו זוולה) מגיע להופעה אחת בישראל עם להקתו במסגרת סיבוב הופעות חדש לרגל אלבומו השני
"Nubes de Papel " שיצא באוקטובר הקרוב. סגנונו המוזיקאלי מושפע מז'אנרים מוזיקליים שונים כמו בלוז, לטינו, פלמנקו, אפרו-ביט פולק ורוק.

פרומופרומו


בספטמבר 2009 יצא אלבום הסולו הבינלאומי הראשון שלו הנושא את שמו , והיה לאומן הראשון שהוחתם בלייבל של נשיונל ג'יאוגרפיק .
השנה האחרונה האירה לו פנים כאשר השיר te sigo soñando הפך ללהיט ברחבי העולם , כולל בישראל ואלבומו זכה להצלחה מסחרית ולביקורות נלהבות.

במהלך הקריירה המוזיקלית שלו הספיק דפדרו לעבוד עם אמנים שונים כמו אמפארו סאנשז, Red Russian (אחת הזמרות הגדולות ביותר בספרד היום), לוס קורונס, 3000 Hombers ו-ואקאזול, אשר היה גם חלק מהקמתם. החשובה והמשפיעה מביניהם היא להקת קלסיקו –הקלטת השיר "אל תעזוב אותי עכשיו" ע"י דפדרו, שהולחן על ידיו אמפריו סאנש'ז בשביל קלקסיקו, מסמל את נקודת הפתיחה לשיתוף הפעולה ביניהם- כששניהם נסעו לבריסל עם הלהקה האמריקאית להקליט את השיר, נוצר חיבור וקלקסיקו הזמינו אותו להצטרף למסע ההופעות שלהם באירופה ומאוחר יותר נסעו לטוסון, להקליט את אלבום הסולו הראשון שלו בליווי ג'ואי ברנס, ג'ון קונברטינו ושאר חברי קלקסיקו.


חברי ההרכב :
חיירו ז'אוואלה- גיטרה ושירה
חאוויר גומז- תופים
לוקאס אלווארז- גיטרה וויבראפון
מריה סלינה- בס וכינור

 

תגובות