מדריך

ביסטי בוי

מיקס מאסטר מייק, המפיק והדי.ג'יי האגדי של הביסטי בויז, מחלוצי המוסיקה השחורה, מגיע לישראל!

האומן 17, אברבנאל 88, תל אביב, 12-11-2010 23:00

מיקס מאסטר מייק נחשב לפורץ דרך בתחום המוזיקה השחורה ורבים מחשיבים אותו לבכיר דור המייסדים של הז'אנר. בעשור האחרון הוא חבר בביסטי בויז, וזכה 4 פעמים ברציפות בתואר "אלוף העולם" בתחרות הדי.ג'ייז היוקרתית DMC.

 

"אחד הדיג'אים הגדולים ביותר בכל הזמנים" ע"פ העיתון USA Today, מייק, יליד קליפורניה, התחיל את דרכו כדי.ג'י של מסיבות גראג' של חברים, ומהר מאוד התפרסם באזור סאן-פרנסיסקו כסקראצ'ר חריף. באחד המסיבות פגש מייק אגדה נוספת, די.ג'י קיוברט, והשניים התחילו להתאמן ביחד על הפטיפונים. הפריצה הראשונה שלו קרתה ב1992 כשזכה באליפות ה- Technics DMC היוקרתית.

 

זמן קצר לאחר מכן, הקים יחד עם הדי.ג'אים אפולו, די-סטייל, שורטקאט וקיוברט, את הרכב הדי.ג'אים הראשון בהיסטוריה Invisible Skratch Picklz (ISP), ללא ספק הרכב ה"טרנטייבליזם" המשפיע והמוכר בהיסטוריה של ההיפ-הופ. באותה שנה זכה (שוב) עם ההרכב באליפות ה-DMC לקבוצות, מה שהחל רצף מפואר של 4 זכיות ובקשה מצד הארגון שלא יתחרה יותר מכיוון שהפך לדומיננטי מידי בתחרות. משנת 95' מייק וחברו קיוברט (שניגן בארץ במועדון ברזילי ב-2008) הפכו לשופטים קבועים באליפות ה-DMC.

 

ב 1994 פגישה מקרית עם אדם יאוק מהביסטי בויז, לקחה את מייק לשלב הבא. מייק היה מוכר בעולם האנדרגראונד היפ-הופ בזכות המייקסטייפים שלו (משם השם מיקסמאסטר מייק), ויום אחד השאיר הקלטה של סט שהכין בתא הקולי של אדם יאוק. אדם התלהב וההמשך היסטוריה.ב-1997 גייסו הביסטי בויז את מייק כדי לעבוד איתם על האלבום Hello Nasty, שלימים מכר פלטינה. הלהקה צירפה אותו כדי.ג'י הקבוע שלה והוא מלווה אותה עד היום.

 

הביסטי בויז נחשבת אחת הלהקות הכי משפיעות בהיסטוריה של ההיפ-הופ ומוסיקת הפופ העולמית. זהו הרכב ההיפ-הופ הראשון בהיסטוריה, שבמשך 25 שנה פרצו לא פעם גבולות בזכות סאונד ששילב לראשונה בין רוק/Pאנק להיפ-הופ, ולמעשה עזרו לקדם את תרבות ההיפ-הופ והמוסיקה האורבניית לאיפה שהם היום.

 

יחציחצ

ב1999 זכה בפרס מפעל חיים על קידום הפטיפון ככלי נגינה ע"י ממציא הסקראץ' בעצמו, די.ג'י GrandWizard Theodore. במילניום החדש מייק לא עוצר לרגע, בנוסף לחברותו בביסטי בויז, שיחרר מייק מספר אלבומים ואי.פי.

 

בין שאר מעלליו הוא הספיק גם לשתף פעולה עם אמנים דוגמת אוזי אוסבורן, תומי לי, פלה קותי ואחרים

 

 

לאחרונה שיחרר את המיקסטייפ שלו ""Napalm Rockets שמציג התנגשות בין דאב-סטפ להיפ-הופ. 

 

 

 

 

 

תגובות