מדריך

הזוג המוזר

הזמרת והצ'לנית איזובל קמפבל (Belle & Sebastian, Gentle Waves) ומארק לאנגן (Screaming Trees, Queens Of The Stone Age, The Gutter Twins) מגיעים לישראל להופעה משותפת אחת בלבד, בעקבות אלבומם החדש, Hawk

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 14-12-2010 21:00

איזובל קמפבל ומארק לאנגן הוציאו באוגוסט השנה את אלבומם השלישי 'Hawk'. האלבום, שהופק ע"י קמפבל, מביא איתו עולמות מוסיקליים מגוונים -פולק, אמריקנה, בלוז, גוספל ודרים פופ.

 

אלבומם המשותף הראשון 'Ballad Of The Broken Seas' יצא ב-2006 וזכה להצלחה גדולה.

 

פרומופרומו

 

Isobel Campbell - איזובל קמפבל החלה כצ'לנית קלאסית. בגיל 19 היא פגשה במסיבה את סטיוארט מורדוך והקימה איתו את להקת האינדי-פופ הקסומה בל אנד סבסטיאן. ב-2002, לאחר 8 שנים ו-6 אלבומים, קמפבל פרשה מהלהקה באמצע סיבוב הופעות בקנדה (עליו כתבו בל אנד סבסטיאן את השיר 'Clothes We Lost A Singer To Her') והקימה את ההרכב "ג'נטל וויבס", שם כתבה הלחינה והפיקה את שני אלבומיהם. בנוסף, ב-2002 היא הקליטה לראשונה תחת שמה אלבום קאוורים לשירי בילי הולידיי יחד עם אגדת הג'אז הסקוטי ביל וולס. ב-2003 הוציאה קמפבל את אלבום הסולו הראשון שלה "אמורינו" (בו שיתפה פעולה שוב עם ביל ווילס ונגני ג'אז אחרים), שזכה לשבחים ולהצלחה מסחרית נאה. בנוסף, היא שיתפה פעולה והתארחה אצל אמנים רבים כמו סנואו פטרול ואנני לנוקס.

Mark Lanegan - אליל האינדי-רוק ויורשו של טום וויטס הוא סולנה לשעבר של להקת הגראנג' הסיאטלית "הסקרימינג טריז" (ההרכב הוערץ ע"י קורט קוביין, שגם ביצע עם לאנגן דואט 'Where Did You Sleep Last Night'). בנוסף, לאנגן שיתף פעולה עם להקות ואמנים כמו Queens of the Stone Age, פי ג'יי הארווי, Gun's and Roses, סולסייברס (שהיו אחראיים בזכותו לאלבום השנה שלנו ל-2009) והטוולייט סינגרס, עימם ביקר בישראל לראשונה בשנת 2006.
בנוסף, הוא הקים עם גרג דולי (אפגאן וויגס) את ה"גאטר טווינס", שהגיעו לישראל לצמד הופעות ב-2008 - מההופעות הזכורות ביותר שנראו במחוזותינו בעשור האחרון.

תגובות