מדריך

הסאונדסיסטם של צוות OneAway Station יוצאת לדרך

הקטיק, ברק SKUNKRIDE, מיי לורד ו- GANJAVIBES מסובבים ונילים בהשקת המערכת האמיתנית הכוללת 16 רמקולים

חניון התחנה המרכזית, מטלון 93, תל אביב, 17-01-2013 22:00

תגיות: מיי לורד, הקטיק, אסאונדסיסטם, ברק SKUNKRIDE, GANJAVIBES

בסוף 2011 התחילו צוות OneAway Station לעבוד על סאונדסיסטם. הם התחילו ללמוד ולתכנן ובמשך חודשים אספו תוכניות וביקרו נגרים ומחסני עצים עד שבמאי 2012 התחילו בעזרת נגר את הליך הבנייה.

אז מה זה סאונדסיסטם?  

המונח הנפוץ "סאונדסיסטם" נולד בגטאות של קינגסטון בשנות החמישים כדרך מחתרתית לנגן מוזיקה לאנשים שלא יכלו לקבל אותה בשום מקום אחר, דיג'ייז היו מוציאים לרחוב כל רמקול או מגבר שרק יכלו למצוא ע"מ לקיים את הדאנסים. לאורך ההיסטוריה סאונדסיסטמים היו אחראיים באופן ישיר על פריחתם ועיצובם של המון מפיקים, מהנדסי סאונד, זמרים ודייג'יז אשר השפיעו רבות על הסטייל, על ההפקות ועל ההפצה של רגאיי מיוזיק בעולם.
לאורך הזמן והתפתחויות הטכנולוגיות התפתחו הסאונדסיסטמים בעולם ונהיו גדולים וחזקים יותר במונחים של רמקולים ועוצמה, הרמקולים כיום נבנים במיוחד בשביל רגאיי ונותנים דגש לבאסים הכבדים והצלילים המהפנטים.
כשהיגרו הג'מייקנים לאנגליה , הביאו איתם יחד את תרבות הסאונדסיסטם, ושם נולדו גם בעצם מסיבות ה"רייב" הראשונות בהיסטוריה.
בתוספת לסאונדסיסטם עצמו, צורת ההגשה התפתחה וסאונדסיסטמים משתמשים בפרא-אמפ (מיקסר) שנבנה במיוחד למטרה, כלי שנותן לדיג'יי שליטה מלאה על ההגשה המוזיקלית של כל טיון ואפשרות לכוון אותו ספציפית ליכולות של המערכת שלו – בעצם ה"מוח" מאחורי כל הסאונדסיסטם, יחד עם אמ'סיז ומכונות אפקטים אנלוגיות נוצרת חוויה מוזיקלית ייחודית לכל סאונדסיסטם. 
אז בלי יותר מדי דיבורים ובשעה טובה אנו נרגשים להזמין אתכם לאירוע השקת הסאונדסיסטם הרשמי בתל-אביב. אחרי תקופה ארוכה של עבודה קשה המערכת אמיתנית של 16 רמקולים שנבנתה ונאספה בקפידה, 10.5 קילו-ואט של באסים מרטיטים ומרגשים, כאלו שמרגישים בלב ובנשמה, כמיטב המסורת הג'מייקנית\בריטית יוצאת לפעולה ראשונה.

 

הליין אפ המלא:


One A Way בפאטווה – יחיד במינו, מיוחד שאין כמוהו. הצמד מאחורי הסאונדסיסטם, מתמחים באיסוף תקליטים נדירים ומיוחדים באים לחקור את גבולות הסאונדסיסטם והבייס בת"א בפעם הראשונה!
Skunkrideהבנאדם שהשם השני שלו הוא תקליטים, ידוע באירופה בתקליטיו הנדירים והיחודיים. מנגן לצד ג'אנגהוייבז בבאלאגנג'ה ב10 השנים האחרונות 

My Lord - סיסטר אלן הסלקטה והאמנית הגראפית וראנקינג ליווי האמ.סי ומעצב הקונספט, שחזרו לאחרונה מסיבוב תערוכות בלונדון– מגיעים לאחר שהביאו לארץ אגדות רגאיי כמו: ראנקין ג'ו, סיסטר ננסי, אקו מיינוטלמיילורד הופעה מרשימה כאשר סיסטה אלן מסובבת את התקליטים וראנקין לוי תופס את המיקרופון בסטייל סבנטיז אותנטי 

הקטיק – ידוע כאחד מהדיג'יים הטובים בעיר בכל מה שקשור למוזיקת בייס, והאיש מאחורי לייבל " (תל אביב בתרגום חופשי) Spring Hillשאחראי להוצאות מחודשות של תקליטי רגאיי נדירים ומיוחדים.צפו לסט גדוש באסים! 
Ganja Vibesיגאל גאנג'הוייבז, מחלוצי הרגאיי והתקליטים בישראל, בין היתר הבעלים של חנות התקליטים "חוד המחט" והאיש מאחורי תוכנית הרגאיי האגדית "באלאגאנג'ה" ברדיו 106 בשנים האחרונות.

תגובות