מדריך

חתולה על גג פח לוהט

מיס קיטין, אחת הדיג'יאיות המדוברות בעולם, נוחתת בארץ לסט שישלב ז'אנרים ושל ישן וחדש לכדי סאונד ייחודי ומקפיץ

האומן 17, תל אביב, 23-09-2010 23:00
חתולה על גג פח לוהטיחצ

Miss Kittin - עם ניסיון של למעלה מ- 15 שנה על העמדה, מיס קיטן קנתה לעצמה שם כפנטזיה האולטימטיבית של כל קלאבר, והפכה לאגדה על שתי רגליים. הסטים הנדירים שלה הספיקו להרעיד את הבמות הנחשקות בעולם: מפסטיבלים עצומים מול מאות אלפי אנשים ועד מועדונים נחשבים ומיוזעים. הקריירה של קרולין הרווה, א.ק.א קיטן, מתחילה בסיפור הקלאסי של נערה צעירה ממרסיי שעובדת כקופאית כדי לממן את זוג הפטיפונים הראשון שלה ומתקלטת במועדונים מקומיים.

את ניסיונותיה הראשונים בהפקה היא עשתה לאחר שעברה לשווייץ והצטרפה לחבורה מנטל גרוב, אך הפריצה האמיתית הגיעה כחלק מההסתערות של הלייבל ג'גולו רקורדס על המצעדים בתחילת שנות האלפיים. יחד עם שותפה דה האקר, קיטן שיחררה אלבום בכורה בשנת 2000 ששילב אסתטיקה של מועדונים, סאונד אלקטרואי מהאייטיז ורגישויות של פופ. לא עבר זמן רב והפצצות הכריזמטיות של הצמד הפכו לפסקול של דור והצליחו לחדור למקומות מרשימים במצעדי הפופ. במקביל, הסאונד של ג'יגולו רקורדס ברשות מיס קיטן עשה מהפכה אדירה בעולם המועדונים, והחזיר את האנרגיה שאבדה לסצינה לקראת סוף שנות התשעים. קולה של קיטן הוביל אינספור להיטים אדירים ביניהם "Frank Sinatra",קטע שנבחר כאחד מ100 קטעי הדאנס הטובים בכל הזמנים והציג לעולם את ז'אנר האלקטרו-קלאש. אחריו הגיע"Silver Screen Shower Scene" עם פליקס דה האוס קאט שהפך אף הוא לקלאסיקה ומשאיר רחבות חרוכות עד היום. מאז קולה של קיטן וסגנון השירה הייחודי שלה זכו לאינספור חיקויים שלא הצליחו להתקרב למקור.

קיטן הספיקה להתקדם אל הרבה מעבר לגל הקלאש שקנה לה תהילה ראשונית וליצור אלבומי מופת כמו"I Com" מ-2004 ו-"Batbox" מ-2008. אבל לשיאה האמיתי מגיע קיטן כשהיא מאחורי העמדה כמו שמוכיח הסט המופתי שהיא הקליטה לסדרת Bugged Out ושהפך לספינת הדגל של הסדרה היוקרתית, עם שילוב מופתי ומדויק של ז'אנרים ושל ישן וחדש ליצירת סאונד ייחודי.

מיס קיטן בישראל, יום חמישי ה-23.9, 23:00, האומן 17, אברבנאל 88, תל אביב

תגובות