מדריך

יפן האחרת

טצויה יושידה, מתופף העל של האנדרגראונד היפני ומנהיג להקת RUINS האגדית, מגיע להופעה עם הרכבו החדש - Ruins Sax. לפני ההופעה ריאוקו אונו תיתן מופע סולו

לבונטין 7, תל אביב, 24-08-2010 20:00
יפן האחרתיחצ

  הלהקה היפנית Ruins שקיימת מאז אמצע שנות ה-80 היא חיה עוף מוזר מאוד גם במונחי סצינת השוליים היפנית הביזארית ממילא. הם התחילו בתור הרכב הארדקור-פאנק עם ניחוח של רוק מתקדם, וזרמו בהדרגה לכיוון צורות מוסיקליות מורכבות יותר ויותר, עד כדי אקספרימנטים פוליריתמיים שוברי שיניים, תוך שהם מנכסים לעצמם אלמנטים של ג'אז, מוסיקה אתנית, טרש-מטאל ואלתור חופשי. לאורך כל הדרך RUINS הצליחו לשמור על ההתלהבות הראשונית וההגשה האנרגטית של הארדקור-פאנק.

המלים של RUINS כתובות בשפה לא קיימת, שמזכירה לעתים את הקובאיאנית - שפה שהומצאה על ידי כריסטיאן ואנדר, מנהיג "מאגמה", להקת רוק מתקדם צרפתית שפעילה משנות השבעים. "מאגמה" היא גם ההשפעה המובהקת ביותר על המוסיקה של RUINS. היצירות שטצויה יושידה מלחין מצטיינות במורכבות יתרה וגורמות למאזין להיות המום מהדיוק והמשמעת של RUINS יחד עם שליחות רסן וספונטניות מוחלטת בביצוע.

ההרכב SAX RUINS שנוצר ב-2006 (טצויה יושידה על תופים ושירה וריאוקו אונו על סקסופון-אלט) הפיח חיים חדשים ביצירות של RUINS, וגרם ללהקה להישמע כמו תזמורת ג'אז-קור-פרוג מלאת נפח ועוצמה.

טצויה יושידה הוא אחד המתופפים החדשניים ומהמלחינים/מאלתרים הייחודיים ביותר בסצנת השוליים של טוקיו. במהלך השנים הוא הפך לסוג של גורו באוונגרד היפני העכשווי, ועבד, פרט ל-RUINS ושאר להקותיו, עם מוסיקאים בולטים כמו דרק ביילי, ביל לאסוול, קייג'י היינו, אוטומו יושיהידה וג'ון זורן. כמה מהדיסקים של RUINS אף יצאו בלייבל של זורן, "צדיק". עד היום בדיסקוגרפיה של טצויה אפשר למצוא יותר מ-100 אלבומים.

ריאוקו אונו היא מוסיקאית פעילה בסצנת האלתור של נאגויה (יפן). בנוסף היא מנגנת עם הרכבי ג'אז, רוק, פאנק, רית'מ-נ-בלוז והיפ הופ. בשנת 2007 הקימה את להקתה "Ryorchestra". מנגנת עם טצויה יושידה מאז 2006

רוינס סאקס, יום שלישי ה-24.8, 20:00, לבונטין 7, תל אביב

תגובות