מדריך

אל המדרון

ערופי שפתיים בהופעה בועטת ורוטטת, בעקבות אלבום הבכורה שלהם

בלום בר, שינקין 2, תל אביב, 27-01-2011 21:00

תגיות: בלום בר, ערופי שפתיים

אל המדרוןמיכל שני

ערופי שפתיים, שפועלים משנת 2003, הם ההתגלמות הטהורה ביותר של שיתוף הפעולה הפית/קיתי, שכן כל חברי הלהקה מנגנים או ניגנו גם בהרכבים אחרים של הלייבל, כמו שוורצע קינדר, Evil Speakers, מורה חיילת, מורה מחליפה, מורחת לאקום, דיסקואלסטי, פג אדיר ובטח עוד כמה ששכחנו. אבל ערופי שפתיים היו שם לפני כולם. הם הבסיס ממנו הכל צמח. אלעד זאב ועודד ורטש ניגנו ביחד בלהקה בשם פנאי ב-2002, וכשהם צירפו אליהם את יונתן כדן ב-2003 הפכו לערופי שפתיים. מאז הספיקה הלהקה לעבור לא מעט גלגולים, פירוקים זמניים ואיחודים טבעיים. אך עם כל שינוי פרסונלי, הגרעין הבסיסי של זאב, ורטש וכדן נשאר.

 

במשך השנים הופיעו שירים של ערופי שפתיים באוספים של פית/קית, של הגרביצקי ושל הבלום בר. הם אף הוציאו שני סינגלים ב-2004, אך האלבום המיוחל התמהמה. מהכשרון החד פעמי של אלעד זאב ניתן היה להתרשם גם באלבום הסולו שלו, "אל תפחד מהמחשב" (פית/קית, 2007), אלא שבערופי שפתיים הוא הופך לפרונטמן של להקת אינדי-רוק אנרגטית, כעוסה ומרגשת שהיא גם אחת מלהקות ההופעות הטובות ביותר בארץ.

 

"אל המדרון" מסכם תקופה ארוכה של פעילות. כמו ששמו מרמז, המאזין יוצא למסע מטה דרך המנונים ולחנים קליטים המציירים נקודות מבט שונות של התבננות אל הממסד מבפנים והחוצה אל המציאות היומיומית. לפעמים נקודת המבט היא צינית, אבל אף פעם לא לגמרי. זלזול במציאות ואנטי-התמרכזות הם רק חלק מהתופעות שזוכות להתייחסות בטקסטים.

אלעד זאב - שירה, גיטרהעודד ורטש - בסיונתן כדן - גיטרהיובל גוטמן - תופיםאריאל קליינר - קלידים

 

תגובות