מדריך

אשת הנבל

ג'ואנה ניוסום, נבלנית הפולק הייחודית, אשר ידועה בקולה, כתיבתה ונגינתה המקוריים, מגיעה ארצה עם להקתה להופעה יחידה, בעקבות אלבומה Have one on me

בית האופרה, תל אביב, 30-09-2010 20:00
אשת הנבליחצ

ג'ואנה ניוסום, היוצרת הגאונית  מקליפורניה, הידועה בקולה המרגש , סגנון כתיבתה ונגינתה  הייחודית על נבל  ופסנתר מגיעה לישראל בליווי 5 נגנים  להופעה אחת בלבד אשר תנעל את סיבוב ההופעות העולמי לרגל אלבומה האחרון "Have One on Me".

סגנונה של ניוסום הינו עשיר ומגוון ומשלב בתוכו אלמנטים של פולק עם גוספל לבן, אמריקאנה עם נגיעות מקצבים  אפריקאיים ,סול אוואנגארדי עם בלו-גראס, וקאנטרי עם נגיעות ערביות. בפברואר השנה  יצא אלבומה השלישי והמשולש "Have One on Me". האלבום הוקלט בטוקיו ובאולפני אבי רואד שבלונדון  בהפקה גרנדיוזית - נגני תזמורת, נשפנים , כינורות, אבובים,קרני יער, בנג'ו , טמבורות חלילים כלי הקשה אפריקאים וכלי מיתר ערביים - זהו אלבום אפי בהיקפו ונחשב לפורץ דרך במוזיקת השוליים של המאה ה-21.

במקביל לצאת האלבום, יצא גם ספר  "Visions of Joanna Newsom " אשר נכתב על חייה, השפעותיה  והחזון המוזיקאלי שלה. בנוסף לאלבום זה שחררה ניוסום  גם   3 EP's   ו  2 אלבומי אולפן: "The Milk-Eyed Mender"  אלבום הבכורה שלה שיצא ב2004 שהורכב ברובו מביצועים חדשים לשירים ששוחררו בהקלטות הקודמות שלה.  

אך הפריצה הגדולה שלה הגיעה ב2006 עם אלבומה השני "Ys"  בו חמישה שירים, כשאורכו של הקצר ביניהם, "Cosmia", הוא 7 ורבע דקות ושל הארוך מביניהם, "Only Skin", כ-17 דקות. את "Ys" הפיקה ניסום  במשותף עם ואן דייק פארקס (ביץ' בויז), כשסטיב אלביני Shellac) ( הקליט, ג'ים אורורק (סוניק יות', ווילקו)  עשה את המיקס הסופי וביל קאלהאן (סמוג) תרם את  קולות רקע. את חלקו האחרון של סיבוב ההופעות  של ''Ys''הקדישה למספר הופעות מצומצם יחד עם תזמורות ברחבי ארה''ב.

בשנת 2007 הוציאה EP בשם "Joanna Newsom And The Ys Street Band" בו שלושה שירים בלבד: עיבודים חדשים  לשירים "Cosmia" ו"Clam, Crab, Cockle, Cowrie", ושיר חדש בשם "Coleen".

  

ג'ואנה ניוסום בהופעה, יום חמישי ה-30.9, 20:00, בית האופרה, תל אביב

תגובות

  • zMDsasbEaPGkaEhS

    Co1uQd <a href="http://ijruopkqnzbx.com/">ijruopkqnzbx</a>, [url=http://faftwasvxymf.com/]faftwasvxymf[/url], [link=http://ffhsouyokjiz.com/]ffhsouyokjiz[/link], http://tcawzleaczgj.com/

    cbwybopdnb, 18-05-2016 09:30